تبلور رسانه‌های شهرستان پاوه در اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه زلزله اخیر

تبلور رسانه‌های شهرستان پاوه در اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه زلزله اخیر

تبلور رسانه‌های شهرستان پاوه در اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه زلزله اخیر

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، ساعت، ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ صدای وحشتناک توام با لرزش شدید، چنان احساسی به مردم پاوه دست زد که انگار دقایقی بعد قیامت روی خواهد داد، احساسی که تاکنون برای این مردم مسبوق به سابقه نبود. هریک به گوشه ای پناه بردند و بعداز دقایقی به بیرون از منازل رفتند.

اضطراب همگی را دربرگرفته بود و همزمان با حالات هیجانی دست به گوشی شدند تا از نزدیکان خویش کسب اطلاع نمایند، اقدامی که به واسطه ترافیک ارتباطی منتج به نتیجه نگردید واین نیز در ادامه به تشدید احوالات روحی منتهی گردید.

سایت های خبری محلی و کانال های تلگرامی درهمان دقایق اولیه منبع خبر شدند و با ارائه آمار و اطلاعت زلزله، آرامش نسبی برقرار نمودند و ضمن القاء امیدواری توصیه هایی را معمول نمودند.

به جهت رهایی از پس زلزله های احتمالی مقرر برآن گردید مردم شب را در فضای آزاد سپری نمایند و چنان موجی به وجود آمد که این هم مسبوق به سابقه نبود، همه ی آنهائیکه وسیله ی نقلیه ای داشتند سواربر مرکب خویش به حرکت درآمدند وهمزمانی حرکت خودروها، بزرگترین ترافیک تاریخ پاوه را نیز رقم زد، ترافیکی که با توقف های طولانی مدت همراه بود، و پس از مدتی ماشین ها در دوطرف جاده های برون شهری مستقر شدند وشب را در همانجا بیتوته نمودند…

ضمن ثنا و ستایش پروردگار عالمیان به منظور دفع تبعات زیانبار زلزله در منطقه، تمام تمرکزها حول مرکز کانونی زلزله “ازگله” متمرکز گردید، منطقه فراموش شده ای که علیرغم اینکه کانونی اصلی زلزله بود، حتی اطلاع رسانی نیز به صورت قطره چکانی انجام نمی گرفت، این در شرایطی است که کانال های تلگرامی و سایت های محلی (ثلاث باباجانی)  نیز با سکوت مرگ باری مواجه بودند واین نیز بر شدت اضطراب موجود دوچندان افزوده بود.

پایگاه های خبری و کانال های تلگرامی شهرستان پاوه با برقراری تماس تلفنی با دوستان و آشنایانی در ثلاث باباجانی و جوانرود، اولین مراکز اطلاع رسانی مناطق زلزله زده  درسطح کشور شدند بطوریکه سایر خبرگزاری ها، اطلاعات خویش را از این منابع تهیه و به نشر اخبار واطلاعات درسطح کشور می پرداختند.

اگرچه ستاد بحران مناطق یادشده خود نیاز به مدیریت بحران داشت، درچنان شرایطی چه بسا پیام مقامات مسئول می توانست  آرامش بخش تلقی گردد، اما دریغ از کوچکترین پیامی، به هرحال بایکوت خبری بلاخص در شهرستان ثلاث به واقع نگران کننده بود و هر لحظه به تشدید اضطراب منتهی می گردید.

پایگاه های خبری و تلگرامی شهرستان  شب را به روز و روز را به شب رساندند تا خلاء موجود را به نوعی پوشش دهند و با مخابره بیش از هزاران پیام (تولید و بازنشرخبر) صدای مردم زلزله زده منطقه شدند تا آه و ناله ی آنان را در اقصی نقاط ایران و جهان مخابره نمایند و در نوع خود انقلابی را در تهییج افکار عمومی به وجود آوردند.

درپایان مجدداً لازم می داند از مساعی ارزنده سربازان عرصه ی اطلاع رسانی شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و دیگر مناطق به نیکی تجلیل نمائیم و آنان را سرمایه ای بی بدیل برای شهرستان پاوه بدانیم، سرمایه ای که موجبات مباهات این دیار گردید و هیچ کارکردی درعرصه خدمت رسانی را به سان آن همتراز نمی دانیم.

دستمــــــــــــــــــــــــــــــــــریــــــــــــــــــــــــــــــــزاد و خدا قوت ۲ دیدگاه

  رحمانی آبان ۲۸, ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۵
  0
  0

  جناب آقای یوسفی، ضمن عرض سلام و ادب و احترام، شبی که زلزله اتفاق افتاد بنده چندین بار سایت شما و چند سایت دیگر را مراجعه کردم، اما متاسفانه هیچ بازتابی از زلزله ندیدم. اتفاقا در ذهنم بود که به عنوان نقد خدمت شما عرض کنم.
  .
  مدیریت سایت:
  دوست عزیز ، تمام تمرکز ما بر روی کانال پاوه پرس بود، اگر به آرشیو رجوع کنید ، علاوه بر پیش لرزه که اتفاق افتاد، همزمان با زلزله ۲ شبانه روز پیاپی نخوابیدیم واخبار و اطلاعات اکتسابی زلزله را رصد واطلاع رسانی نمودیم قریب ۱۰۰۰ مطلب در رابطه با زلزله تنها توسط کانال پاوه پرس به سمع ونظر مردم رسید، قطعاً پردازش، کسب خبر وانتشار وقت زیادی را صرف می نماید….

  رستمی تبار آبان ۲۶, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳
  1
  0

  واقعاً آفرین و دستمریزاد
  بویژه سایت نوریاو
  و سایت پاوه پرس
  سلام پاوه
  و کانالهای تلگرامی آنها
  اجرکم عندالله

نقد و بررسی

مهمترین اخبار