تئاتر خیابانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد در پاوه اجرا ‎شد‌‌ / گزارش تصویری

نه به اعتیاد، آری به ژیانه‌وه؛

تئاتر خیابانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد در پاوه اجرا ‎شد‌‌ / گزارش تصویری

تئاتر خیابانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد در پاوه اجرا ‎شد‌‌ / گزارش تصویری

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ به اهتمام جمعیت مردمی پیشگیری از اعتیاد شهرستان پاوه «ژیانه» و به کارگردانی خانم نرمین گیوه چی تئاتر خیابانی باموضوع پیشگیری از اعتیاد با استقبال پرشور شهروندان در پارک بلوار جانبازان پاوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، دبیر انجمن ژیانه‌وه پیش از اجرای تئاتر در سخنانی با بیان اینکه اعتیاد یکی از مخرب ترین آسیب های اجتماعی است، گفت: چهار چرخ اقتصاد دنیا بر روی طلا، نفت، اسلحه و مواد مخدر می چرخد و حتی سود مواد مخدر بیشتر از سود اسلحه و نفت می باشد.

سعدی سپنجی افزود: کسانی که در این راه کسب درآمد می کنند، براحتی دست از کارشان بر نمی دارند و فرزندان ما و جوانان را برای کسب درامد بیشتر به مصرف مواد دعوت می کنند.

وی با اشاره به اینکه هرساله ۶۰۰ هزار نفر در دنیا بر اثر استعمال سیگار فوت می کنند، اظهار کرد: ۹۰ درصد علت ابتلا به سرطان ریه مصرف سیگار است و ۹۰ درصد افرادی که مواد صنعتی مخدر مصرف می کنند قبل از ۲۰ سالگی سیگار را تجربه کرده اند.

سپنجی در خاتمه تصریح کرد: امروز ما تلاش می کنیم که آموزش “نه گفتن” را به بچه هایمان آموزش دهیم، فرزند پروری را یاد بگیریم و مهارت های زندگی را به آنها اموزش دهیم و سعی کنیم به عنوان یک شهروند مسئول نسبت به همشهریانمان بی تفاوت نباشیم.

در ادامه تئاتر خیابانی “نه به اعتیاد، آری به ژیانه‌وه” به کارگردانی نرمین گیوه‌چی و بازی پیشوا رهبری، منیب نوری، آرمین احمدی، مهران حسینی و ماهان عزیزی اجرا شد که مورد توجه شهروندان قرار گرفت.

لازم به ذکر است،  پرویز ایده پور فرماندار پاوه وجمعی از فعالین فرهنگی اجتماعی شهرستان با حضور سبز خویش به جمایت از برنامه های انجمن ژیانه وه  پرداختند و نظاره گر اجرای نمایش تئاتر خیابانی بودند.

گفتنی است انجمن ژیانه‌وه شهرستان پاوه با اهتمام و تلاش مضاعف آقایان قاسم اسدی، امیر حاتمی، شاپور یوسفی، محمد مهدی امینی، سامان مرادی، دلشاد عزیزی، سلیمان علیزاده، محمد ابراهیمی، مربوط محمدی و سعدی سپنجی و خانم ها پرستو فرزد، شیوا یوسفی، بیان احمدی، فاءزه نوروزی، رضوان عنایتی، ایران کیانی، نعیمه طبیب زاده و نرگس کنعانیان و دیگر شهروندان در سال های گذشته برنامه های فرهنگی قابل توجهی را در جهت پیشگیری از اعتیاد در سطح شهرستان پاوه برگزار نموده است.

 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار