به نتیجه رسیدن مطالبه ی شهروندان ومکلف نمودن مکلفین به اجرای تعهد/ گزارش ماوقع روند

دادستان پاوه خبر داد:

به نتیجه رسیدن مطالبه ی شهروندان ومکلف نمودن مکلفین به اجرای تعهد/ گزارش ماوقع روند

به نتیجه رسیدن مطالبه ی شهروندان ومکلف نمودن مکلفین به اجرای تعهد/ گزارش ماوقع روند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، دریافت وجه وعدم اجابت تعهد مربوطه در قبال نصب پلاک کدپستی ده رقمی توسط پیمانکار مربوطه در سطح شهر پاوه، شائبه ی نوعی اختلاس را در اذهان عمومی مردم به وجودآورد، بی توجهی به خواست مردم، به نوبه ی خود زمینه ساز دغدغه ای گردید تا عموم  ورود مدعی العموم را مطالبه نمایند، امری که درنهایت با تعیین تکلیف مکلفین همراه گردید واجابت مطالبه ی مورد نظر شکل گرفت.

به گزارش پاوه پرس، چندی است، دادستانی پاوه در مباحثی ورود نموده اند که تاکنون دراین دیار مسبوق به سابقه نبوده وطبعاً این ورود نیز با موضعگیری هایی همراه بوده است، بعضی برآن خُرده می گیرند و جمعی(عامه ی مردم) آن را تحسین می نمایند….

یکی از نمونه مباحث مطروحه درسطح شهرکه با قید تکرارنیز  توسط شهروندان طرح موضوع شده  و از مدعی العوم درخواست ورود داشته ودارند، مقوله دریافت وجه وعدم اجابت تعهد مربوطه در قبال نصب پلاک کدپستی ده رقمی توسط پیمانکار مربوطه را دارد (۱۰ هزار تومان به ازای هرپلاک)

یکی از شهروندان دراین رابطه تصریح نمود: دو سال پیش شرکتی با نام شن های روان آناهیتا با مجوز اداره پست وهمیاری شهرداری پاوه جهت ساخت ونصب پلاک کدپستی جدید منازل واماکن تجاری و…از شهروندان ساکن پاوه وحومه مبالغی وجه (میلیون ها تومان) را دریافت کرده و وعده نمود پاییزهمان سال نسبت به نصب این پلاک ها بر سردر منازل و…اقدام نماید،

وی در ادامه گفت: متاسفانه تا کنون این امر محقق نگردیده وبا توجه به مطالبات ودرخواستهای مکرر شهروندان پاوه،تا کنون پاسخی موجه ودلیلی قانع کننده ازطرف شرکت مذکور وبلاخص اداره پست پاوه داده نشده است .لذا با توجه به اینکه میلیونها تومان وجه ازشهروندان پاوه دریافت شده ودر قبال آن هیچ اقدامی در خور توجه صورت نگرفته از حضرتعالی درخواست رسیدگی به این موضوع را داریم.

این شهروند اهمیت قضیه را درتعجیل مراتب اینگونه بیان می نماید: بسیاری از محلات جدید پاوه فاقد پلاک کدپستی می باشند، این نقض مشکلات عدیده ای از منظر آدرس پستی، سردرگُمی مامورین پست در ارسال مراسلات ، اخذ کارت ملی و… می دانند.

بررسی وآگاهی بخشی از روند مورد نظر:

این دغدغه سبب گردید تا دادستانی شهرستان با تشکیل جلسه با حضور رؤسای پُست، شورا وشهرداری پاوه به این مهم پرداخته وپس از بررسی اسناد ومدارک مربوطه، قصور مربوطه را متوجه مسئولین شهرستان واستان نمایند، بطوریکه شرکت مذکور مذکورهیچ گونه قرارداد صریحی که دلالت براجرای طرح داشته باشد، منعقد ننموده است ….

درادامه مسلم الماسی متعهد گردید، شخصاً مراتب را از طریق مدیرکل پست استان ونیز مدیرعامل شرکت مربوطه پیگیراجرای طرح و یا استرداد وجوه مردم (۳۲ میلیون تومان) را دنبال نماید ودرصورتیکه این رویه منتج به نتیجه نگردید ، پیگیری روند از طریق مراجع قضایی با شدّت وحدّت دنبال گردد.

به نتیجه رسیدن مطالبه ی عمومی مردم با مکلف شدن طرف های ماجرا به وظایف محوله:

 درهمین راستا روزگذشته ، درپاسخ به مطالبه ی عمومی شهروندان  بنابه دعوت قبلی نشستی با حضور نماینده حقوقی اداره کل پست استان و ریاست اداره پست شهرستان ونماینده شرکت شن های روان آناهیتا درمحل دادستانی تشکیل وپس از بحث وتبادل نظر مقرر گردید:

با قید فوریت اداره پست شهرستان شماره ها ومشخصات کد پستی را دراختیار شرکت موصوف قراردهد تااین شرکت نیز اقدام به ساخت پلاک های پستی بنمایند ومتعاقبا با نظارت شهرداری، پلاک های موصوف نصب گردد .

جا دارد، از مساعی معمول دربه نتیجه رسیدن مطلبه ی عمومی با تعیین تکلیف وظایف محوله ،تقدیر وتجلیل به عمل آید وبه امید این پیگیری تا اتمام نهایی طرح همچنان دنبال گردد.۶ دیدگاه

  شعیب آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  0
  0

  با تشکر و سپای فراوان از دادستان محترم

  شهروند آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  1
  0

  با تشکر از دادستان ، در پاوه در دره باسام کوی شهید مقصودی بعضی از خانوارها فاقد کد پستی می باشندمراجعهمی کنیم جواب نمی دهند

  شهروند آذر ۱۵, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴
  1
  0

  کاش دادستان محترم به پرونده های شهرک کارگاهی. بازارچه مرزی. پاساژ میدان فرمانداری. دکانهای خیابان ارامگاه که میلیاردها تومان بیت المال به غارت رفته ورود کنند تا با قاطعیت ایشان حق مردم گرفته شود

  ناشناس آذر ۱۵, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
  1
  0

  بله ما هم دقیقا دو سال پیش تو شهر نوسود مبلغ ده هزار تومان پول دادیم ولی خبری نشده متاسفانه

  شهروند آذر ۱۵, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  0
  0

  تشکر از اقای دادستان وسایت پاوه پرس.
  انشالله موضوع احداث ایستگاه هواشناسی سینوپتیک پاوه که انصافا شورای شهر قبلی زحمات زیادی جهت پیگیری وبه سرانجام رساندن ان متقبل شدند،توسط اقای دادستان بررسی وپیگیری مجدد شود.
  از اقای یوسفی بزرگوار خواهشمندیم این موضوع را در قالب یک گزارش خبری با اقای دادستان در جریان گذاشته ومنتشر نمایند.سپاس

  شهروند آذر ۱۵, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  1
  0

  از دادستان محترم بابت جدیت در پیگیری حقوق شهروندان بسیار متشکرم بنده به عنوان یک فرهنگی بارها شاهد پایمال شدن حقوق شهروندی بوده ام که با تاسف فراوان دادگاه هم بی تفاوت بوده و حتی گاه در این تضییع حق سهیم هم بوده است مدتی است دادستانی جدید با جدیت پیگیر مطالبات و احقاق حق هستند بنده به عنوان یک فرهنگی و کسی که چنین دغدغه ای دارم از دادستان محترم بسیار متشکرم و یقین بدانند ضریب امنیت به مراتب افزایش یافته است و در این راستا از فرماندار گرانقدر استدعا دارم مسئولین را در این راستا توجیه و به مساعدت با دادستانی مامور و موظف نمایند.
  خواهشی هم از دادستان محترم دارم نحوه برخورد قضات محترم با ارباب رجوع را نیز مورد بررسی قرار دهند که بارها شاهد رفتارهای بسیار دور از شان قضا دیده و شنیده ایم…
  با تشکر و سپاس فراوان

نقد و بررسی

مهمترین اخبار