بهسازی و ساماندهی مسجد بلوار جانبازان و پارک شهرک فرهنگیان

بهسازی و ساماندهی مسجد بلوار جانبازان و پارک شهرک فرهنگیان

بهسازی و ساماندهی مسجد بلوار جانبازان و پارک شهرک فرهنگیان

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، علی‌محمد میری شهردار پاوه از آغاز عملیات بهسازی و ساماندهی مسجد بلوار جانبازان و پارک شهرک فرهنگیان خبر داد.

به گزارش پاوه پرس وبه نقل از روابط عمومی شهرداری پاوه؛ شهردار پاوه با تأکید بر اهمیت مساجد در ایجاد محیط شهری مطلوب، خاطر نشان کرد: مساجد همواره مورد عنایت شارع مقدس اسلام (ص) بوده و در اجتماعات مسلمانان نقش مهمی ایفا می‌کند، بنابراین لازم است از طرف آحاد مردم و ادارات و سازمان‌های مرتبط با امور مساجد به کالبد و فضای آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی در ادامه گفت: عنایت به مراتب فوق و برنامه‌ریزی مدیریت شهری مبنی بر حضور مؤثر و مشارکت سازنده در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین مراجعه کثیر شهروندان و مسافران به مسجد بلوار جهت انجام فرایض دینی به جهت مکان آن (همجواری با پارک، ترمینال مسافربری، بازارچه‌های مرزی، CNG و …) به نحوی که این مسجد تقریباً در تمامی روزهای هفته و ساعت‌های روز باز است، اتخاذ تدابیری در خصوص بهسازی و ساماندهی مسجد را الزامی می‌نمود.

میری افزود: پس از احداث سرویس بهداشتی (۱۵ چشمه) در بلوار جانبازان (جنب مسجد) و در نتیجه عدم نیاز به وجود سرویس بهداشتی در مسجد مذکور، به منظور ارتقای سطح بهداشتی مسجد و نیز اختصاص فضایی به خواهران در مسجد مذکور تصمیم بر آن شد سرویس‌های بهداشتی موجود در آن برداشته شود و قسمتی از آن مکان به وضوخانه و بخشی دیگر از آن به نمازخانه خواهران تبدیل شود و اکنون در حال انجام است. (لازم به ذکر است که تاکنون در مکان مذکور فضایی جهت انجام فرایض دینی خواهران وجود نداشت و با این اقدام مکانی مناسب جهت آنان نیز مهیا خواهد شد).

شهردار پاوه عنوان نمود: تمامی تلاش ما این است بستری مناسب را جهت حضور شهروندان و مسافران در مسجد مذکور فراهم نماییم و امیدواریم با مهیا کردن شرایط بهتر، شهروندان محترم و مسافران ارجمند بتوانند از فضای معنوی این مسجد بیشتر بهره‌مند شوند.

علی محمد میری در خاتمه یکی دیگر از پروژه‌های شهرداری را بهسازی و ساماندهی پارک شهرک فرهنگیان عنوان کرد و گفت: شرایط نامساعد پارک مذکور آنرا به فضایی بلااستفاده برای شهروندان تبدیل نموده بود لذا ساماندهی آن در دستور کار شهرداری قرار گرفت و تا کنون مسائل مربوط به تأمین آب و سیستم روشنایی آن برطرف و دیوارکشی باکس‌های فضای سبز (به دلیل فرسایش خاک با توجه به شیب پارک و فرسوده و کوتاه بودن دیوارهای موجود) در حال انجام است و در ادامه با مساعد شدن شرایط جوی درختکاری و چمن‌کاری و گل‌کاری و ساماندهی مبلمان پارکی انجام خواهد شد تا ان‌شاءا… برای ایام عید فضایی مناسب جهت استفاده شهروندان علی‌الخصوص اهالی محل و دانشجویان دانشگاه پیام نور مهیا گردد.

 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار