بهترین ماهی قزل آلای ایران در کوچکترین روستای اورامانات/ محمدآشنا عباس منش

بهترین ماهی قزل آلای ایران در کوچکترین روستای اورامانات/ محمدآشنا عباس منش

بهترین ماهی قزل آلای ایران در کوچکترین روستای اورامانات/ محمدآشنا عباس منش

 خبرگزاری پاوه پرس، تولید انرژی پاک برق با استفاده از توربین در پرورش ماهی احمدی روستای نوخان در استان کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری پاوه پرس، بهترین ماهی قزل آلای ایران در روستای نوخان با فاصله ۱۱۰ کیلومتر از مرکزاستان کرمانشاه و در مسیر جاده اصلی کرمانشاه به شهرستان پاوه واقع شده است.

 

این پرورش ماهی دارای ویژه گی های منحصر به فردی است از جمله اینکه از بهترین سرچشمه های اورامان و با آبی زلال و پاک و بدون هیچ گونه آلودگی و بدون سرازیرشده آب های جاری رودخانه ای که ممکن است دارای آلودگی هااز جمله فاضلاب باشد با چشمه هایی زلال و با آبی بسیار سرد تولید و عرضه می گردد.

 

این روزها بسیاری از استخرهای پرورش ماهی به دلیل وجودبیماری خاص ماهی ها تعطیل شده اند اما این استخر پرورش ماهی همچنان با آب زلالش ماهی درجه یک و مرغوب تهیه می کند ، به طوری که ماهی هایش به خارج از کشور و به شهرهای اقلیم کردستان عراق ازجمله اربیل و سلیمانیه صادر میگردد و هواخواه زیادی دارد .

 

ویژگی برتر دیگر این پرورش ماهی تولید انرژی برق با توربین آبی است که انرژی تولیدی ذخیره ای تلمبه ای دارد و بدون نیاز به شبکه برق سراسری برق مورد نیاز پرورش ماهی خود را تولید و حتی به روستا هم برق میدهد و چراغ روستای کوچک نوخان با ۵ خانوار را روشن و تامین میکند . باید برای این کار شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بابت تولید انرژی پاک برق با استفاده از توربین تشویقی و هدایای ویژه ای در نظر بگیرد.این تلاش مضاعف در دل دره های عمیق اورامان نشان از پایمردی مردان و زنانی سخت کوش دارد.

 

فاصله این روستا تا مرکز استان کرمانشاه ۱۱۰ کیلومتر و فاصله روستا تا شهرستان پاوه ۵۰ کیلومتر و در مسیر جاده کرمانشاه به شهر پاوه قرار دارد که از سه راهی روستای قوری قلعه و از مسیر روستای بزگوره می توان به بهشت رویایی نوخان رسید.

 

 

 خبرگزاری پاوه پرس، در خیلی از مناطق از انواع توربین برای تولید جریان برق استفاده می کنند واماکن پرورش ماهی منطقه ما نیز می تواند مشمول بهره برداری از جرایان برق باشند.  که در ذیل به نمونه ای اشاره می گردد.

پژوهشگران کشور توربینی برای تولید برق جریان‌های کم آب طراحی کردند که قادر است بر اساس جهت جریان آب پره‌های توربین را تغییر دهد.
این توربین با عنوان توربین حلزونی شکل عرضه شده که دارای سه پره است. این توربین با قرار گرفتن در جریان‌های کم آب ، تولید برق کند.
این توربین که در حوزه تولید برق و انرژی از آب کاربرد دارد، دارای محور عمودی بوده و بازده آن نسبت به توربین‌های پروانه‌ای (توربین‌های محور افقی) ۱۰) درصد بیشتر است.
علاوه بر آن این توربین به گونه‌ای طراحی شده است که بر اساس جهت جریان آب پره‌های توربین را حرکت داده و یا جهت حرکت آن را تغییر دهد.
این توربین دارای ساختار ساده‌ای است و توانایی تولید برق در کانال‌های آب استخر پرورش ماهی و جریان‌های کم رودخانه را دارد.۵ دیدگاه

  اولدوز اسفند ۱۰, ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۰
  0
  0

  من می خوام کارپرورش ماهی والت انواعش و شروع کنم نمی دونم اول باید از کجا باید شد کنم به من کمک کنید ۰۹۱۲۱۹۸۹۸۵۷
  سپاس در تلگرام هم هستم

  نمی دونم چقدر زمین لازم هست و از کجا باید شروع کنم.

  ابور مهر ۶, ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۰
  0
  0

  با سلام
  با تشکر از گزارش خوبتون اگر ممکن هست بیشتر راهنمایی کنید من به همچین وسیله ای نیاز مبرم دارم

  هۆمایون محه‌مه‌دنژاد شهریور ۱۱, ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
  0
  0

  سڵام کاکه ئاشنا ده‌ستا وه‌ش بۆ.

  وزیر احمدی شهریور ۹, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵
  0
  0

  سلام خسته نباشید با تشکر فراون از اقای اشنا عباس منش وسایت خبری پاوه پرس

  محمدآشنا عباس منش شهریور ۸, ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۶
  0
  0

  سلام خسته نباشید
  آقای احمدی مدیرپرورش ماهی نوخان گفتند این عکس مال اونجا نیست و عکس های خوبی در سایت سلام پاوه و فیس بوک خود گذاشته می تونید استفاده کنید.
  ممنون
  میتونید یه بار اونجا برید و گزارش خبری تصویری خوبی بگیرید.
  خسته نباشید. این مطلب رو گذاشتین خیلیا زنگ زدن گفتن کجاست و عکس میخواستن منم گفتم به مدیر سایت محترم پاوه پرس اعلام میکنم که زحمت بکشند.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار