برگزاری کارگاه های آموزشی خانواده و محیط زیست توسط اداره بنیاد شهید پاوه/تصاویر

برگزاری کارگاه های آموزشی خانواده و محیط زیست توسط اداره بنیاد شهید پاوه/تصاویر

برگزاری کارگاه های آموزشی خانواده و محیط زیست توسط اداره بنیاد شهید پاوه/تصاویر

پایگاه تحلیل خبری پاوه پرس؛ به همت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پاوه ، دو کارگاه آموزشی خانواده و محیط زیست در پاوه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، روز یک شنبه یکم اسفند ماه ، اولین کارگاه آموزشی این اداره با عنوان (نقش زنان در حفاظت و آموزش محیط زیست ) برای بانوان و روز چهارشنبه چهارم اسفند دومین کارگاه آموزشی با عنوان (شکار غیر مجاز و اهمیت درختکاری) برای آقایان برگزار شد.

این کارگاه های آموزشی با همکاری گروه مددکاری بنیاد شهید پاوه و توسط خانم سیده شیما صادقی کارشناس ارشد برنامه ریزی گرایش محیط زیست و عضو کمیته آموزشی انجمن ژیوای پاوه ارائه و برگزار گردید.

رئیس گروه مددکاری اداره بنیاد شهید پاوه در این مراسم که در نمازخانه اداره بنیاد شهید پاوه برگزار شد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این کارگاه، ابراز امیدواری کرد که بتوان در آینده برنامه های خوبی در زمینه حفاظت از محیط زیست ارائه داد.

خانم بازرگان گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف را ازبرنامه های هر ساله اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران پاوه عنوان کرد و گفت: با برگزاری چنین برنامه هایی توانسته ایم در این زمینه خدمات مطلوبی به خانواده های شهدا و ایثارگران ارائه نماییم .

وی افزود: با توجه به اهمیت پاسداشت محیط زیست، بر آن شدیم که برگزاری کارگاه های محیط زیست را در برنامه های گروه مددکاری داشته باشیم.

نقش و جایگاه محیط زیست در اسلام ، بیان تعاریفی از محیط زیست و بهداشت محیط ، نگاهی به پیشینه حمایت زنان در حفاظت محیط زیست بویژه نقش مادران منطقه، نقش زنان در حفاظت از محیط زیست  با موضوعات مدیریت انرژی، ضایعات خانگی، مدیریت آب و زباله ،  توانایی زنان در آموزش فرزندان جهت حراست از محیط زیست ، نقش زنان به عنوان عامل اصلی اصلاح فرهنگ مصرف و … از موضوعاتی بود که توسط خانم سیده شیما صادقی در اولین کارگاه آموزشی برای بانوان ارائه گردید.

صادقی در دومین کارگاه آموزشی که برای آقایان برگزار شد، به موضوعاتی همچون معرفی زیبایی های طبیعی شهرستان ، تعریفی از شکار و شکارچیان غیر مجاز، معرفی حیوانات در معرض نابودی شهرستان ، بیان برنامه هایی برای کاهش خطرات نابودی حیاط وحش منطقه، و روشهایی برای شناسایی و تشویق شکارچیان برای کنار گزاشتن شکار پرداخت که با استقبال خوب حاضرین قرار گرفت .

گفتنی است در ادامه خدمات زیست محیطی اداره بنیاد شهید پاوه، این اداره بر آن است امسال به مناسبت روز درختکاری ،  به برنامه هایی از جمله کاشت نهال بپردازد.۷ دیدگاه

  فرهنگ اسفند ۱۰, ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷
  0
  0

  باسلام فقط مونده بود بنیادشهید به بحث محیط زیست وارد بشه دوستان کجای این خوب ما نهاد فرهنگی کم نداریم بنیاد شهید وظیفش رسیدگی به خانواده شهداست چرا خودمون گول میزنیم با ابنجور نظرات اگه اینجوری ادارات فرهنگیو تعطیل کنید

  ﻣﻌﺼﻮﻣﻪ ﺭﺷﯿﺪﯼ اسفند ۱۰, ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
  0
  0

  ﺑﺎﺗﺸﮑﺮﻓﺮﺍﻭﺍﻥ ﺍﺯﺩﺳﺖ ﺍﻧﺪﺭﮐﺎﺭﺍﻥ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﺍﯾﻦ ﮔﺎﺭﮔﺎﻩ ﺑﺴﯿﺎﺭﻣﻔﯿﺪ.ﺍﻣﯿﺪﺍﺳﺖ ﺳﺎﯾﺮﺍﺭﮔﺎﻧﻬﺎﻧﯿﺰﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺗﯽ ﺍﯾﻨﭽﻨﯿﻦ دﺩﺭﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎﺍﻫﻤﯿﺖ ﺣﻔﻆ ﻣﺤﯿﻂ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﻨﺪ.

  همسرشهید اسفند ۸, ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
  0
  0

  چراسانسور استاد یوسفی رسالت خود رابدون خیانت انجام بده
  .
  .
  مدیریت سایت: چشم اطاعت امر فقط مرحمت فرمائید ارائه دیدگاه با نام شخصی آن ارجمند مزین گردد

  آرین سلیمی اسفند ۸, ۱۳۹۵ - ۰۲:۱۰
  0
  0

  با سلام…….
  تشکر از بانیان برنامه به ویژه سرکار خانم صادقی…
  این گونه برنامه ها می توانند موثر واقع شوند و تاثیرات مثبتی در زمینه ی محیط زیست خصوصا در منطقه ی اورامانات داشته باشند ….
  ان شاالله که ادامه دار باشد.

  سارا اسفند ۷, ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۴
  0
  0

  کار فرهنگی بسیار جالبی است ان شاءالله که مثمر ثمر باشد به امید موفقیت هر چه بیشتر خانم صادقی عزیز

  سارا اسفند ۷, ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
  2
  0

  سلام . برنامه خوبی است
  تشکر می کنم از برگزار کنندگان
  امیدوارم این برنامه ها تداوم داشته باشند و سایر ادارات و ارگانها در زمینه محیط زیست فعال باشند

  پاوه اسفند ۶, ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۳
  3
  0

  امیدوارم که اموزش و پرورش و محیط زیست هم بتونن همچین کارگاههای اموزشی رو برگزار کنن

نقد و بررسی

مهمترین اخبار