برقراری مزایای منطقه جنگی ، مطالبه ی فراموش نشده ی مردم پاوه

نامه ای سرگشاده خطاب به فرماندهان ارشد نظامی کشور:

برقراری مزایای منطقه جنگی ، مطالبه ی فراموش نشده ی مردم پاوه

برقراری مزایای منطقه جنگی ، مطالبه ی فراموش نشده ی مردم پاوه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، دهه ی اول انقلاب، سخت ترین دوران های طول تاریخ  این دیار محسوب می شود و تاریخ شناسان ، هیچ دوره ای را چه قبل و چه بعد ازآن را (اعم از خشکسالی وجنگ های عشایری و..)، به سان این دوره پراز مشقت ورنج های وافر ندیده ویا نمی شناسند، دشمنان درون وبرون مرزی با تجهیزات پیشرفته روز پاوه را آماج خصم خود قرار داده … رنج هایی که توسط عمال داخلی وخارجی براین ملت تحمیل گردیده برکسی پوشیده نیست، همه ی آن سختی ها بنابه دلایلی علی رغم مُشقّت های فراوان حلاوت خاصی خود را داشت…، لکن نادیده انگاشتن حماسه ی این مردم، تبعیضی است که تنی چند از کارشناسان وقت، آگاهانه ویا ناآگاهانه براین مردم روا دیده اند، همواره موجبات نگرانی این مردم را در پی داشته است ، به همین مناسبت هراز چندگاهی به جهت دادخواهی دست نیاز به بزرگان این آب وخاک دراز نموده تا کرم کریمان را به مدد گیرند، درذیل پیام این نمایندگان مردم خدمت سرداران سرفراز سپاه اسلام تقدیم حضور می گردد تا با امعان نظر بزرگواران منطقه جنگی پاوه مجدداً در نشست ستادکل مشترک ارتش مورد تجدید نظر قرار گیرد.

باسمه سبحانه وتعالی

سردار سرتیپ پاسدار جناب دکتر محمد پاکپور فرماندهی معزز ومحترم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

سردار سرتیپ پاسدار جناب دکتر غلام‌حسین غیب‌پرور ریاست محترم ومعزز سازمان بسیج مستضعفین کشور 

                                                                                                                  شماره:  ۴۵     تاریخ: ۱۹/۸/۹۶

با ادای احترام به روح پرفتوح امام راحل (ره) وطول عمر با عزت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) وعرض ارادت خدمت فرماندهان وسرداران نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که چون نگینی، برآسمان انقلاب می درخشند، ارجمندانی که به واسطه ی فیض وعنایت الهی، از تلالو انوار رحمانی،علاوه براینکه معیاری برای راهنما وهدایتگری جامعه اید، بلکه پاسداری وکیاست از آرمان های انقلاب درسایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به دستان باکفایت حضرات والامقام وسایر بزرگوارن پیرو حصول می گردد.

جناب سردار فرماندهی محترم، باستحضار عالی می رساند: ما نمایندگان کانون بازنشستگان آموزش وپرورش شهرستان پاوه به جهت دادخواهی عریضه ای را به رسم ادب تقدیم حضور می نمائیم ، بدیهی است، توصیف وتفسیر شرایط جنگی پاوه اگرچه دراقوال واظهار، اظهرمن الشمس است، اما بنابه دلایلی که بیشتر حول تصمیم تنی چند ار کارشناسان محدث گردید، در هاله ای از ابهام واقع شده و اینک زدودن غبار را از سیمای دیاری که مقام معظم رهبری عنایت خاصی بدان داشته ودارند، مرور می نمایم شاید با همراهی یاوران، حق در مدار واقعی اش قرار گیرد. 

سوال واعتراض مردم به تطبیق ومقایسه نسبی مناطقی است که علی رغم، حاشیه نشینی ناشی از تبعات وپیامدهای منفی دوران جنگ تحمیلی، با کمال تعجب مشمول مزایای مناطق جنگی واقع شده اند، اما شهروندان پاوه ای که نه تنها در جنگ شهرها بلکه دیگر ایام سال، آسمانش دالان وکوریدور پرواز هواپیماهای جنگی عراق بود وشکستن دیوار صوتی وبمباران های هدفمند وکوری که به جهت هوشیاری پدافند هوایی شهرهای مرکزی چاره ای جز ریختن محموله های خود بر کوه ودشت این دیار را نداشته اند با تمام وجود تجربه نموه اند.. در تعریف “منطقه عملیاتی” فرض گردیده است؟!!

غرش هولناگ هواپیماهای دشمن، چنان تاثیری را به وجود آورده بود که گلوله باران توپخانه رژیم بعثی وخمپاره باران ایادی داخلی آنان که به سان ترقه ای جلوه می نمودند و روزانه ودر نوبت های مختلف، به صورت یومیه بر این مردم تجویز می گردید را به نوعی کم اثر می نمود، مردم پاوه علیرغم شرایط سخت جنگی، درهیچ زمانی تصور خالی کردن عرصه را بر خود راه نداد تا رزمندگان همسنگر مردم با آسودگی خیال به دفاع مقدس بپردازند واز آب وخاک مام میهن کیاست وحراست نمایند.

جناب سردار فرماندهی، کارشناسان اعزامی وقت در تحلیل خلاف واقع خویش، مشکلات عدیده ای را برای شهروندان این دیار به وجود آورده اند، تحلیلی که درک آن برای یک کودک عاجز است، طبیعی می نماید که سبب رنجش مردم شهری را به دنبال داشته باشد، این سوال منطقی بنظر می رسد که به استناد چه فرضیاتی می توان مرکز نقطه ای را که به عنوان کانون بحران های منطقه ای شناخته شده وبه جهت تاثیرگذاری مورد نظر، تحت تاثیر پیشرفته ترین سلاح های زمینی وهوایی دشمنان داخلی وخارجی واقع شده را “منطقه عملیاتی” دانست ودیگر نقاطی که حتی کلوله ی سلاح کمری در آن خالی نشود، “جنگی” تشخیص داد؟ مکر آن که در فرهنگ لغات مفهوم جنگی وعملیاتی جابجا گردد تا مصداق نظر کارشناسان مورد نظر لحاظ گردد.

همچنانکه بارها تصریح گردید، ایثار این مردم به بهاء نبوده، آن زمان که سلاح به دست با اجانب داخلی وخارجی به کارزار می پرداختند وبیش از چهار برابر میانگین کشوری فرزندان خویش را تقدیم آرمان های انقلاب می نمودند،  چنین بخشنامه هایی وضع نشده بود

جناب سردار با کمال تاسف وتعجب ، مقامات محلی  واستانی(آموزش وپرورش) حتی مصوباتی که بدان اعتراض شدیدی نیز وارد بوده (مصوب ۱۳۷۱٫۲٫۷ هیئت محترم وزیران که بخش های مرکزی و نوسود و باینگان و نودشه و ازگله شهرستان پاوه) را شامل می گردید، عملیاتی ننمود و شائبه تبعیض را در اذهان عمومی این مردم تشدید نموده است که چگونه است علی رغم صراحت تصمیمات متخذه هیئت محترم دولت وستاد کل نیروهای مسلح بر برخورداری بخش مرکزی شهرستان پاوه (شمشیر، تازه ده، دره بیان، نسمه، چورژی ، سرکران، بندره، خانقاه ، گلال، دشه، نوریاب، نجار، کمادره، داریان، وراء وهیروی) همچنان مناطق یادشده مشمول برخورداری از مزایای مورد نظربرای کارکنان آموزش وپرورش درمناطق صدرالذکر نشده است.

فرماندهی معزز، خیلی ازمسئولین مقامات طراز اول کشور با حضور درمنطقه وعده به اصلاح منطقه جنگی پاوه را امر به مرحمت فرمودند، اما وعده ی هریک درهنگام مراجعت به نوعی دچار فراموشی ویابه جهت تراکم کاری، به نوعی مستوجب خُلف وعده گردیدند، اگرچه هریک شرط موکد برقراری مزایای جنگی شهر پاوه را تشکیل جلسه ستادکل نیروهای مسلح عنوان  نمودند، اینک نیز درخواست تجدید نظربه تصمیمی هستیم که حق وحقوق مردم پاوه را ضایع نموده است، آیا سزاوار است آن همه حماسه ها به چشم نیاید؟ آیا پسندیده است، خطای سهوی چند نفر کارشناس در ارائه محاسبات، اینگونه رنج مضاعفی را در تضییع حق مردمی به وجود آورد؟ آیا چنین قضاوت ناحقی که در وصف این مردم اعمال گردید با توجه به ایثارها واز خود گذشتگی های این مردم رواست؟

ساکنین نوارمرزی غرب کشور، با وجود تفاوت های قومی ومذهبی،علی رغم تحقیرهای اجانب داخلی وخارجی، آنچنان برعقاید خویش راسخ واستوار درکنار آرمان های امام راحل(ره) وتبعیت از مقام معظم رهبری ماندند، که خود لیدری برای همراهی دیگران گردید، آیا پاداش این همه همراهی ها نادیده گرفتن واقعیت های جنگی منطقه است، منطقه ای که دفاع آنان تنها به دوران دفاع مقدس مختوم نگردید وسالهای قبل و بعد بنابه دلایلی در شرایط بحران جنگی به سر می بردند.

جناب سردار ، هیچ سپاهی نیست که نداند در دوران انقلاب چه بر پاوه گذشت، شما که درعرصه حضور داشتید وبحران های دفاع مقدس و… را با تمام وجود حس ولمس نموده اید را به مقدسات سوگند می دهیم تا در کسوت قاضی به قضاوت نشینید وبه کارنامه اعمال این مردم در برخورداری از مزایای مناطق جنگی رأی دهید، آنچه که به وکالت برما (هیئت پیگیری کننده..) تفویض گردیده بود، اینک با نوشتن این دل نوشته به شما واگذار می نمائیم،  سعادت وسرفرازی فرماندهان معزز سپاه اسلام درخدمت به اسلام ومسلمین را از حّی منّان مسألت می نمائیم

      هیئت پیگیری کننده مطالبات مناطق جنگی کانون بازنشستگان آموزش وپرورش شهرستان پاوه

معتصم حسنی       مهدی عبدی        صباح ولدبیگی       امیر حاتمی         محمدفاروق یوسفی۹ دیدگاه

  شهروند آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
  0
  0

  با سلام مزایای منطقه جنگی چیستوایا نوسود جز منطقه جنگی محسوب می شود یا خیر؟

  احسن قنبری آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۶
  0
  0

  سلام.
  نمیدونم این عدم اطلاع رسانی شفاف از جانب دوستان پیگیر هم دلیل خاصی دارد یا ناشی از مسایلی پشت پرده است.
  طبق قانون مصوب تمام بخشهای مرکزی نوسود و باینگان شهرستان پاوه جزء مناطق جنگی محسوب میشود و این هیئت پیگیر و مسولان ذی ربط باید اطلاع رسانی کنند تا افرادی که در این مناطق بوده اند پیگیر وضعیت رزمندگی و سایر مزایای خود شوند. الان فقط شهر پاوه به دلیل اشتباه و یا سهل انگاری جزء این مناطق نیست. به نظرم اکثریت جمعیت شهرستان میتوانند از مزایا برخوردار شوند ولی به هر دلیلی اطلاع رسانی نمیشود شاید اهدافی پشت این قضیه است

  .
  مدیریت سایت:
  دوست عزیز بارها وبارها دراین سایت اطلاع رسانی گردید ، اگر در اینترنت سرج کنید دهها نامه به مقامات مسئول نوشته شده ومتعجب هستم که از عدم اطلاع رسانی سخن به میان می آورید. حداقل یکی از موارد مطروحه را باید از نظر گذرانده باشید
  جای تعجب دارد این موضوع چه چیزی ممکن است پشت پرده داشته باشد. …..

   احسن قنبری آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
   0
   0

   ممنون از توجه تان!!
   من چند بار همین جا مطرح کردم
   طبق قانون مصوب الان بخش مرکزی هم که جمعیت کثیری از شهرستان رو در برمیگیره حزء مناطق جنگیه و ساکنین بخش مرکزی هم میتونن از ادارات مربوطه شون بخوان که مدارکشون رو بفرستن برای گرفتن کارت رزمندگی و…
   اما از طرف دوستان پیگیر این مسئله اعلام نمیشه.
   الان کل روستاهای اطراف میتونن از مزایا بهره مند بشن
   ولی چون شهر پاوه جزء این مناطق نیست کسی اعلام نمیکنه تا بقیه حداقل بتونن استفاده کنن

   .
   .مدیریت سایت: کلام شما کاملاً صدق دارد ، بخش مرکزی مستند بر قانون مشمول مزایای مناطق جنگی می گردد ، می طلبد افراد خود شخصاً اقدام نمایند ومدارک جهت برقراری مزایا تحویل مقامات مسئول نمایند/

    احسن قنبری آذر ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
    0
    0

    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و پیام بنده رو قرار دادید و جواب فرمودید.
    ولی شایسته است برادرانی که نماینده ی قشر فرهنگی هستند تا پیگیر این مطالبات باشند این مهم رو اعلام کنند به کسانی که ایشون رو به نمایندگی انتخاب کردند.
    در مورد بخش مرکزی هیچ اطلاع رسانی نشده درصورتیکه جمعیت اعظمی از شهرستان پاوه رو شامل میشه

  ....... آذر ۱۲, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  0
  0

  سلام
  متاسفانه فرماندهنی که می دانستند پاوه نقطه آغاز دفاع مقدس بود و ۲۶ مرداد در کارنامه خود دارد
  پاوه قبل از جنگ تحمیلی دچار جنگ شد و حتی چند سال بعد از جنگ شاهد ترور عزیزانش بود شهید شده اند. فرماندهانی که از همین سپاه پاوه سکان فرماندهی را بدست گرفتند . شهید همت
  شهید کاظمی
  حاج احمد متوسلیان
  دکتر چمران
  مگر اینها چقدر حافظه ضعیفی دارند که فرمان امام را بیاد ندارند.
  بیایند از شهدای غریب خفته در جنب بیمارستان بپرسند. از صدها پاسدار بازنشسته بپرسند که یکی یکی در اوج گمنامی به دیار باقی می روند.
  واقعا متاسفم و باید حتی برای زنان خانه دار و کودکان شیرخواری که دیار خود را ترک نکردند و بار مهاجرت شهر ها را سنگین ننمودند و ایستادند و مقاومت کرده جبهه محاسبه گردد. فرزندان این مردم باید تا چند نسل از هرگونه سربازی معاف گردند.
  از ماست برماست بی ادعا بودیم و سهم خود را نگرفتیم….درحالیکه بدون سهمیه ها سهیم شدند.
  بیاد آن پاسدار کرمانشاهی افتادم که در قرارگاه نجف بر میز کوبید و گفت :
  ای میز برای من میزی هستی ولی برای تهرانی خاکریز هستی…..

  محمد آذر ۱۲, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  0
  0

  با سلام
  لطفا در مکاتبات با ارگان های مختلف موجز نویسی و کوتاه نویسی را رعایت کنید تا نامه یا مکاتبات مورد توجه و خواندن قرار بگیرد.
  این نامه از صبر و حوصله یک مقام بلند پایه با محدودیت وقت خارج است.

  پاوه ای آذر ۱۲, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  0
  0

  شما تلاشتان را کردید به نتیجه نرسیدید مهم نیست

  کارمند بازنشسته آذر ۱۲, ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
  0
  0

  سلام دست مریزاد فقط وفقط اهه واخه ای پاوه بی کس !!!!!!!!!!!

  کریمی آذر ۱۲, ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۷
  0
  1

  لازم نداریم . مطالبات دیگر را پیگیری کنید.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار