بایدها ونبایدهای غده سرطانی (ناحیه کارگاهی) پاوه و راهکار برون رفت ازآن به صورت مقطعی

بررسی مشکلات ناحیه کارگاهی پاوه با حضور معاون فرماندار

بایدها ونبایدهای غده سرطانی (ناحیه کارگاهی) پاوه و راهکار برون رفت ازآن به صورت مقطعی

بایدها ونبایدهای غده سرطانی (ناحیه کارگاهی) پاوه و راهکار برون رفت ازآن به صورت مقطعی

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ اهداف خائنانه جمعی به اصطلاح مدیر بومی شهرستان درگذر زمان چنان غده ی سرطانی (ناحیه کارگاهی) را در این شهر به وجود آورده است که بزرگترین پزشکان حاذق (قضات محترم) هم حتی با کاربست اهرم های مختلف دراختیار تاکنون قادر ویا موفق به حل وفصل (جراحی ) موضوع بدون هزینه های وارده نشده اند …؟!!

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، روز گذشته نشستی در محل فرمانداری پاوه با حضور میرانی معاونت فرمانداری پاوه، شورای شهر، شهرداری، امور صنفی، صنعت معدن وتجارت، آب وفاضلاب شهری و نمایندگان صنوف ناحیه کارگاهی پاوه برگزار شد.

دراین نشست معاون فرماندار پاوه خلل به وجود آمده درناحیه کارگاهی را ناشی از بی تقوایی وسوء مدیریت عنوان نمود وضمن انزجار از بروز مشکل به وجود آمده با تندی از بی مدیریتی مدیران وقت گله مند گردید.

در ادامه هریک از افراد مدعو در حیطه نمایندگی حوزه فعالیت خویش به تشریح مسئله پرداختند که جملگی حکایت بر بی تدبیری واجحاف بر جمعی از کسبه محترمی بود که سالها رنج ومحنت ناشی از بی تدبیری عده ای …را تجربه می نمودند.

درنهایت سیدنجیب میرانی بازگو نمودن مصائب را پاشیدن نمک بر زخم چرکینی دانست که علاجی برای آن در کوتاه مدت نمی توان یافت. وی در ادامه خواستار اقدامات عملی هریک از طرفین ماجرا گردید، به امید که تشریک مساعی ادارات مرتبط درچارچوب اختیارات تحت تصدی خویش به برطرف نمودن مشکلات موجود مبادرت نمایند وبیش از این اسباب رنجش جمعی از عزیزانی که پیامبرعظیم الشأن اسلام بر دستان آنان بوسه زد ، شاهد وناظر نباشیم.

میرانی تصریح نمود: این پروژه دارای تبعات قضایی، اجتماعی و ….است ، رویه قضایی آن منجر به صدور حکم گردیده واینک نیز در مراجع بالاتر (دادگاه تجدید نظر) درحال جریان است ومسیر خود را طی می کند، اما تبعات اجتماعی مسئله به نحوی است که باید هریک از مدیران دستگاههای یاد شده خارج از چارچوب مسئولیت های محوله درجهت حل وفصل قضیه جهادی وارد عمل شوند وبیش از این به دامن زدن و به درازا انجامیدن مسئله وبروز مشکلات متعدد دیگری مبادرت ننمایند

نشستی که با تصمیماتی چند در ادامه همراه گردید و هریک از طرفین ماجرا  ملزم به رعایت مصوبات درجهت خاتمه بخشیدن به مشکلات فرارو شدند.

ارآنجائیکه تعداد مالکین صنوف موجود و… مشخص نمی باشد به عنوان اولین بند مصوبه و به جهت روشن شدن موضوع، مقرر گردید شهرداری پاوه از طریق بنری در محدوده زمانی مشخص لغایت ۱۵ فروردین ۹۶ به مالکین محترم ابلاغ نمایند جهت ثبت نام و  احراز مالکیت غرفه های در اختیار به واحد اتحادیه امور صنفی پاوه مراجعه نمایند.

شورا و شهرداری پاوه نیز بمنظور حل وفصل مشکل متعهد گردید  از محل اعتبار تخصیصی از تبصره ۳ با همراهی آب وفاضلاب مبالغ جمع آوری شده را در این مسیر هزینه نماید.

نمایندگان صنوف ناحیه کارگاهی به منظور تسریع در امورمربوطه ، متعهد به تهیه لوله جهت انشعاب خط لوله فاضلاب شهری به منظور خاتمه دادن به مشکلات فرارو شدند.

زمینی که در دو دهه ی قبل خارج از محدوده بوده واینک در داخل محدوده مسکونی شهر قرار گرفته و برابر ضوابط آب وفاضلاب شهری نیز مکلف به ارائه خدمات دهی به ساکنین محل وکسبه ی محترم است، از آنجائیکه جاری شدن فاضلاب مسکونی در آن محدوده تهدید سلامت شهروندان را در پی دارد واز طرفی حل وفصل مشکل موجود درقالب وظیفه ذاتی خویش تعریف می گردد ، بنابراین مقرر گردید آب وفاضلاب شهری پاوه در اولین فرصت اقدام به پیگیری وعملیاتی نمودن طراحی انجام شده بمنظور پایان بخشیدن به آلام صنعتگران وکارگران گردند.

شهرداری پاوه نیز مکلف است، نسبت به تیغه زنی وهموار نمودن معابر اصلی وفرعی ناحیه کارگاهی درحد کف وبر مسیر مبادرت نماید تا آب وفاضلاب بتواند امورات محوله را دنبال وپیگیر باشند.

در ادامه مقرر گردید شورای شهر درمعیت رئیس اداره آب وفاضلاب پاوه دیداری با  مدیرعامل محترم وتوانمند آب وفاضلاب استان داشتند باشند وضمن ارائه گزارشی از اهتمام نیکوی جناب مهندس تخت شاهی درحل وفصل مشکلات موجود به نمایندگی تمجید وتجلیل داشته باشند.

***

واما …
اشکال کار ازآنجا شروع شد که شورا وشهردار وقت دریک حرکت خیرخواهانه اقدام به خرید زمینی به جهت خروج مشاغل آلاینده شدند وبرای هدف نیکوی خویش، زمینی را خریداری وفی مابین ۱۸۶ نفر از واجدین شرایط آن زمان تقسیم نمودند، همه به جهت این امر خداپسندانه کار را تحسین نمودند و برای آنان هورا کشیدند …

اما به ناگاه منافع وسهم خواهی مطرح گردید در وهله ی اول سهم متولیان امر به نسبت ۴۹ به ۵۱ درصد بین شهردار و امور صنفی تقسیم گردید، عیب کار در این بود که آن زمان شورا وشهرداری وامور صنفی در واقع یکی بودند، به همین خاطر دغدغه ای در جهت رعایت حق وحقوق هریک مستند به سهم خواهی طرفین ماجرا احساس نمی شد.

آمیختگی مسولیت ها درادامه سبب گردید تا بدون اجازه امور صنفی (به عنوان سهام دار اصلی) شورا وشهرداری وقت بطور یکجانبه پیگیری امور را با تمام شرایط واختیارات ممکن به شرکت صنوف آلاینده واگذار نماید.

روز به روز مسئولیت ها در یک کلاف درهم تنیده می شد ، تا جائیکه برای ادامه فعالیت های بعدی مجبور به فروش زمین مع الغیر شدند، وقتی مسیر را هموار می دیدند و چراغ راهنما نیز برای آنان همیشه سبز نشان می داد، در ادامه چنان شد که مسجد، فضای سبز و… نیز فروخته شد!!

به هرحال قرارداد اولیه از ۱۸۶ قطعه به مرور زمان به ۲۱۱ قطعه وبعداً نیز به ۲۴۱ قطعه افزایش یافت، فروش هوایی زمین ومعامله های بعدی اینک به مرحله ای رسیده که هیچ یک از طرفین ماجرا ازجمله شهرداری، امور صنفی، شرکت صنوف آلاینده و حتی نمایندگانی که امور مربوطه را  رصد ودنبال می نمایند، اطلاعات دقیقی از تعداد مالکین واقعی غرفه ها در شرایط فعلی در اختیار ندارند….۵ دیدگاه

  حیران اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰
  0
  0

  کاش اون چندتامغازه هم اونجاساخته نمیشدندچون اونجا منطقه مسکونی ایت هرچه زودتربابد به فکرتعویض ان بایک زمین دیگه بود خیبانهای بدونه پیاده روشهرک ظفرگنجایش وظرفیت عبوروسایل نقلیه سبک وسنگین به طرف کارگاهاب صنعتی راندارند زودتربه فکرچاره باشید

  کارمند اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۳
  1
  0

  شورای عزیز همه میدانند منشا این غده سرطانی چه کسانی بودند اما چرا یک پرونده اینقد سخته دلیلش معلومه به هرحال کارگران بیچاره شهرک چه گناهی دارن موظفید بهشون کمک کنید ساماندهی بشن بایس بقیم برن شهرک والا مزاحم آرامش مردم هستن ورودی شهر پاوه ازهردوطرف مثل حلب شده بجاشون گل فروشی و شیرینی فروشی باشه نه تعمیرکار وجوشکار و روغن سوخته

  کارگر اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۵
  0
  0

  نمیدانم تا کی این داستانها تو این شهر ویران شده باید ادامه داشته باشد ؟که چون فلان کارو شورای قبلی شروع کرده و خراب کرده شورای جدید کاری بهش نداره وباید خودش درست بشه خوب این مردم بیچاره برای چه شماهارو وکیل ونماینده خودشان کردن ؟اگه تو این ۴سال واقعا دوست داشتین خیلی وقت پیش این کار انجام میشد ؛همه مردم این شهر از وضعیت بد این شهر باخبر هستن ولی چرا کسی نمیخواد به این شهرک سروسامان بدهد –
  .
  .
  مدیریت سایت:
  دوست عزیز شورای این دوره بارها به این موضوع ورود نموده اما مشکلات آنقدر زیاد است که حل نمودن آن بدان سهولت نیست ، امور صنفی وشهرداری هردو شاکی هستند ، مدعی اند دغل وتصرفی صورت گرفته است تا حکم قطعی صادر نشود کاری از کسی بر نمی آید ….

  نکته اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
  0
  0

  ما که متوجه نشدیم شورا وشهرداری ومسئولان فعلی قصد این جراحی بزرگ را دارند ویا این داستان همچنان ادامه دارد وکارگران مغازداران بیچاره که روز اول اعتماد کردند وازشهر خارج شدند همچنان نالان

  شاهو اسفند ۲۳, ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
  0
  0

  دوست عزیز ۴سال را باحرف و حدیث تمام کردید ای کاش نه سلام پاوه بود و نه پاوه پرس تا فقط تشویش افکار و بزرگنمای جای کار کردن را نمیگرفت
  .
  .
  مدیریت سایت:
  کاک شاهوی عزیز ، بزرگان ما چه خوب فرموده اند، مردم سفید می خوانند…..
  بقیه نانوشته ها را حال شما برای خود مروری داشته باشید

نقد و بررسی

مهمترین اخبار