بانوی دشه ای ۷ میلیارد ریال جهت نوسازی دبستان شش کلاسه این روستا اهداء کرد

در اقدامی بزرگ و قابل تحسین؛

بانوی دشه ای ۷ میلیارد ریال جهت نوسازی دبستان شش کلاسه این روستا اهداء کرد

بانوی دشه ای ۷ میلیارد ریال جهت نوسازی دبستان شش کلاسه این روستا اهداء کرد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ در ادامه عمل حسنه بخشش و وقف در منطقه هورامان به کلی و روستای دشه بطور ویژه ، یک خانم خیر دشه ای هزینه ی نوسازی مدرسه ۶ کلاسه ابتدایی دشه را متقبل شده و قرارداد و تفاهم نامه مربوط به اجرای این پروژه را با سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه منعقد نمود.

سرکار خانم جمیله راهدار فرزند مرحوم درویش رضا راهدار و خانم حبیبه راهدار اهل روستای دشه و از طایفه بزرگ قیخا محمدحسین و حاجی رمضان، ساکن تهران که در نوروز امسال جهت بازدید و سرکشی به اقوام به دشه برگشته بود با مشاهده مدرسه ابتدایی دشه که همچنان نوسازی نشده و فرسوده و بی کیفیت می باشد داوطلبانه اعلام آمادگی برای نوسازی آن نمود ، مدرسه ای که همانگونه در عکس ها مشاهده می فرمایید سالهاست فرسوده شده و حداقل از ۱۰ سال پیش مسئولین آموزش و پرورش قول نوسازی آن را داده بودند اما هیچگاه عملی نشد و ۱۴۰ دانش آموز (تعداد دانش آموز سالجاری مقطع ابتدایی ) سالهاست در مدرسه ای با کمترین کیفیت و امکانات آموزشی، ورزشی، بهداشتی و نیز سیتم هوشمند و آزمایشگاه و کتابخانه و … در کلاس های کوچک تحصیل می نمایند که قطعا تاثیر منفی محسوسی بر پرورش استعدادها و رشد علمی و برای دانش آموزان این روستا داشته است.

خیٌر بلافاصله با فرماندار محترم و بخشدار محترم مرکزی چند جلسه یرگزار و با رایزنی این مسئولین با سازمان نوسازی مدارس استان ، هماهنگی های اولیه صورت گرفت و سپس با مدیرکل محترم سازمان نوسازی مدارس ملاقات نمودند و پس از بحث و تبادل نظر موافقت شد مدرسه بنام مرحوم حاجی رضا راهدار (پدر مرحوم خیٌر) نامگذاری شود و ساخت آن بصورت امانی و توسط نمایندگان خیٌر و با نظارت کامل ناظرین سازمان نوسازی مدارس باشد که نهایتاً قرارداد مربوطه منعقد و نقشه های اجرایی مربوطه تهیه و ابلاغ شد.

مدرسه مورد نظر دارای زیربنای ۵۴۵ مترمربع در ۲ طبقه با ابعاد ۹٫۱۰*۳۰متر  با اسکلت فلزی می باشد و مقرر شده تا اتمام نازک کاری و نماسازی احداث و  جاروشده تحویل شود که اعتبار مورد نیاز برآورد شده بیش از ۷ میلیارد ریال می باشد و در برنامه زمانبندی ، تخریب آن از روز ۲۶/۰۱/۹۶ شروع و اتمام پروژه به یاری خداوند، پایان سال ۹۶ می باشد.

در اجرای این پروژه آقای مهندس پیام صافی پور بعنوان مدیرپروزه و رابط بین سازمان نوسازی و مجریان ، مهندس قدرت فیضی بعنوان سرپرست کارگاه ، آقایان نجم الدین دانش مهر ،آوات دانش مهر و هدایت دشه ای از بستگان خیٌر بعنوان مسئول مالی و خرید و پراخت هزینه های پروژه هستند و ناظرین سازمان نوسازی بر مراحل مختلف عملیات سازه، معماری، برق و تاسیسات و … نظارت می کنند.

لازم به ذکر است خانواده محترم مرحوم رضا راهدار در دهه ۴۰ به اجبار شغلی از دشه به تهران رفته و سکونت کرده اند اما هرگز دل از زادگاه خود نکنده اند و در این سالهای متمادی در منزل آنها در تهران بر روی مردم منطقه و دشه باز بوده و آنقدر سخاوتمندانه و با روی خوش از مهامانان پذیرایی نموده اند مردم دشه از اقوام دور و نزدیک که در تهران مشغول کار و کاسبی بوده  به آنها سرزده اند و این ارتباط نه تنها قطع نشده بلکه صمیمی تر نیز شده است .

خانواده مرحوم حاجی رضا راهدار علاوه بر ساخت این مدرسه ،در ۴ سال گذشته بیش از ۵۰ میلیون تومان در اجرای دارالقرآن و سالن اجتماعات و توسعه و تجهیز مسجد و خانه عالم روستا کمک و مشارکت نموده اند.

شورای اسلامی و دهیاری و امام جمعه روستا بنمایندگی اهالی روستای دشه از خانواده بزرگ مرحوم حاجی رضا راهدار و سرکار خانم جمیله راهدار کمال تشکر و امتنان را دارد و آرزوی توفیق و عزت برای این خانواده بزرگ دارد.

روستای دشه با جمعیت حدود ۲۰۰۰ نفر در ۷ کیلیومتری مرکز شهرستان پاوه واقع است که  از روستاهای مشارکت پذیر کشور می باشد بطوریکه طبق گزارش که اخیراً منتشر شد در ۴ سال گذشته مردم این روستا نزدیک به یک میلیارد تومان در اجرای پروژه های مختلف عمرانی و خدماتی و مذهبی در راستای محرومیت زدایی روستا  مشارکت نموده اند.

این روستا دارای موقعیت جغرافیایی و پتانسیل های اشتغالزایی بالقوه زیادی از جمله در زمینه کشاورزی و گردشگری است و از لحاظ امکانات و خدمات عمرانی،ورزشی و بهداشتی وضعیت مطلوبی ندارد که امیدواریم با بذل توجه بیشتر دولتمردان و مسئولین محترم، شاهد پیشرفت و توسعه آن باشیم.

گفتنی است دبستان شادروان رضا راهدار یکشنبه دهم اردیبهشت ماه جاری باحضور مدیرکل نوسازی استان و مسئولین شهرستانی توسط سرکار خانم حبیبه راهدار کلنگ زنی شد.

                                                           مرحوم رضا راهدار

تهیه گزارش : قباد فرجی – مسئول شورای اسلامی روستا

 

 ۶ دیدگاه

  بدری اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۱
  0
  0

  با سلام ودرود فراوان باین بانو بزرگوار ما همیشه از شهر های کوچک پند میگیریم ان شاءالله این بار هم پند چنین نیز باشد، آنانی که مال اندوزی می کنند به فکر شهری که در آن زندگی می کنند ومردم کم درآمد باشن
  یادمان نرفته اولین آمبلانس را برای بیمارستان قهرمان هجیجی گرفت آن وقت اموات را با وانت کرایه ای به مزار میبردیم

  که ویار اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
  0
  0

  سلام په ی ئی شیره ژه نی که فکری به رز و دلی گه وره ش بی به یانه و سوکنایی زه و رولان و ویچش پیسه پاله وانیوه هه لمه تی ده سه و زه نگیش گرد ده سوه و سینه و خاکیش دری تا نه مام زانایی بنیو !!!!!ئافه رین په ی ئا بابه یه که چ خاس ده رس و ژیوایش وه نان به زه وروکانش !!!

  شهروند اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  1
  0

  خداوند به این بانوی شایسته اجر و پاداش دهد و ثروت بیشتری نصیب ایشان کندمال دنیا فقط به درد خیرات می خورد واقعا در این روستاهای کوچک مردمانی با غیرت و شجاع هم وجود دارند

  مظفر اسلامی نیا اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۹
  0
  0

  درود وتحیات باریتعالی نثار این بانوی ارجمند و خانواده گرامی ایشان، امید است این انفاق ایشان مشمول برکات کلام الله در آیه ذیل گردد.
  «مَثَلُ الَّذِینَ یُنْفِقُونَ أَمْوالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ کَمَثَلِ حَبَّهٍ أَنْبَتَتْ سَبْعَ سَنابِلَ فِی کُلِّ سُنْبُلَهٍ مِأئَهُ حَبَّهٍ وَ اللّهُ یُضاعِفُ لِمَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلِیمٌ». «کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می کنند، بسان بذری هستند که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه یک صد دانه باشد، و خداوند برای هر کسی بخواهد دو یا چند برابر می کند(رحمت) خدا وسیع و او دانا است».

  هیروی اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
  0
  0

  آفرین و درود بر همت این شیرزن اجرشان باخداوندمنان

  فتح اله نجفی اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۴
  2
  0

  سلام و درود خداوند (ج)و مخلوقش به این زن ارجمند، بزرگوار، محترم ، اندیشمند و خیر و خانواده ی بزرگوارش که دسترنج و ثروت خود و خانواده اش در راه سازندگی و رفاه و آسایش و آموزش و پرورش نسل حال و آینده و زکات مال و علم و..درطبق اخلاص گذاشتن تا فرزندان روستا و آینده سازان جامعه در محلی مناسبتر و بهتر با کلیه امکانات روز بهره مند شوند ،درود وسلام خدا بر ارواح فوت شدگان خاندان این زن وشخصیت بزرگ …
  امید است حرکت زیبا و ارزشمند این زن بزرگ درس عبرتی باشد برای سرمایه داران منطقه وثروت اندوزان و متخصصین در کلیه مشاغل منطقه علی الخصوص پزشکان که فقط درفکر جمع آوری ثروت و انباشت زر و احداث
  آپارتمان و ویلاو ..در دگر شهرهای بزرگ بوده و تاکنون هیچ نفعی بعنوان زکات مال و علم و تخصص و ..برای این دنیا و روز آخرت خود برای منطقه و مردم محروم و نیازمندخود نداشته اند .

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  4 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶