بازارچه های مرزی نیمه فعال در کرمانشاه احیا می شوند

بازارچه های مرزی نیمه فعال در کرمانشاه احیا می شوند

بازارچه های مرزی نیمه فعال در کرمانشاه احیا می شوند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ ظهر امروز قائم مقام وزیر کشور از بازارچه های مرزی استان کرمانشاه بازدید کرد. حسین علی امیری در جریان این بازدیدها اظهار داشت: اهتمام وزارت کشور بر توسعه بازارچه های مرزی و تعاونی های مرزنشین کشور است و برای این مهم تلاش و برنامه های ویژه ای دارد

 

به گزارش پاوه پرس به نقل از خبرداد، قائم مقام وزیر کشور از اهتمام و برنامه ریزی ویژه برای راه اندازی بازارچه های مرزی نیمه فعال در استان کرمانشاه خبر داد.

 امیری قائم مقام وزیر کشور

وی افزود: استان کرمانشاه در این زمینه دارای چند بازارچه فعال و چند بازارچه نیمه فعال است که تلاش ها برای توسعه و راه اندازی بازارچه های نیمه فعال در استان متمرکز است.

 

این مسئول با اشاره به افتتاح و راه اندازی برخی از بازارچه ها در ماه های گذشته، خاطر نشان کرد: بازارچه سومار اخیرا در استان کرمانشاه فعال شد و اهتمام سعی مسئولان برای توسعه و گسترش سطح مبادلات در این بازارچه است.

 

قائم مقام وزیر کشور گفت: در پاوه هم بازارچه شوشمی را داریم که مجوز های لازم را اخذ و فعالیت خود را آغاز کرده است اما ما باید برای رسیدن این فعالیت ها به نقطه مطلوب تلاش کنیم.

 

گفتنی است استان کرمانشاه دارای دو مرز رسمی خسروی و پرویز خان و دارای بازارچه های شوشمی و شیخ صله است. همچنین بازارچه های تیله کوه و سومار هم در اواخر سال ۹۳ به بهره برداری رسیده است.یک دیدگاه

  شارمند فروردین ۱۵, ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱
  0
  0

  متاسفانه تمامی اقدامات در خصوص فعال نمودن و توسعه بازارچه مرزی شوشمی در حد حرف است و دریغ از کوچکترین اقدام در این زمینه!
  امیدواریم در سال ۹۴ موانع بازگشایی مرز شوشمی مرتفع شده و شاهد رونق آن چه در بعد تردد انسانی و چه در توسعه و افزایش میزان صادرات و واردات کالا باشیم.
  به امید آنروز – شارمند

نقد و بررسی

مهمترین اخبار