دکتر منوچهری: اگر لازم باشد درجهت منافع مردم منطقه وزیر را استیضاح می نمایم.

دکتر منوچهری: اگر لازم باشد درجهت منافع مردم منطقه وزیر را استیضاح می نمایم.

دکتر منوچهری: اگر لازم باشد درجهت منافع مردم منطقه وزیر را استیضاح می نمایم.

پیگیری انتقال شبکه گاز به روستاهای دشه و گلال نهایی گردید/ انتقال گاز به شهرهای نوسود ونودشه همچنان در هاله ای از ابهام….

 

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ صبح پنجشنبه مورخ ۳۱ اردیبهشت نشستی با حضور کارشناسان اداره گاز شهرستان واستان، اداره راه وشهرسازی شهرستان، شهردار پاوه و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای پاوه و نوسود در سالن جلسات فرمانداری پاوه با مدیریت پرویز ایده پور فرماندار ساعی شهرستان و حضور دکتر منوچهری نماینده محترم مردم پاوه و اورامانات درمجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

 

 

در این میان بحث های زیادی رد وبدل گردید، که به نوعی بیانگر فیدبک منفی مدیران منطقه ی اورامانات را می رساند بطوریکه بعضاً به سبب نگاه بخشی جمعی از مدیران به مسائل موجود، تاکنون  لطمات جبران ناپذیری را در امر توسعه  به دنبال داشته است .

 

گازرسانی به دشهدکتر منوچهری با نکوهش دیدگاه مذکور مخالفت بعضی از مدیران را عامل بازدارنده توسعه شهرستان عنوان نمود و بر این نوع تفکر به شدت معترض گردید. نماینده مردم اورامانات افزود متأسفانه در بعضی موارد برای اجرای پروژه ای بجای رایزنی با مسئولین استانی وکشوری باید وقت وانرژی خود را صرف اقناع مدیران محلی نماید.(پرداختن به موضوع بدان جهت است که انتقال پیام مذکور آویزه ای درجهت تغییر نگرش به سمت منافع جمعی باشد بطوریکه مدیران محترم مناطق اورامانات صلاح ومصلحت منطقه را در تصمیمات متخذه در نظر داشته باشند و به هیچ وجه تفکر بخشی ومحدود نداشته باشند)

 

در این نشست پروسه گازرسانی به روستاهای دشه وگلال مورد بررسی قرار گرفت، ظواهر امر بیانگر بروز مشکلاتی در مرحله اجراء را نشان می داد. بطریکه در اجرای این پروژه محدودیت هایی وجود داشت که با جدیت فرماندار و پیگیری نماینده محترم در نهایت برطرف گردید و مقرر برآن شد که در اسرع وقت اقدامات عملی در این راستا به انجام گردد.

 

سلطانی کارشناس اجرایی گاز استان در خصوص محدودیت راههای انتقال به توجیه ویا عدم توجیه اقتصادی پروژه اکتفا نمود و افزود: شرایط با گذشته فرق کرده است بطوریکه در شرایط فعلی هزینه ی سرانه علمک گاز نباید از۶ میلیون تومان تجاوز نماید این در حالی است که در بعضی از مناطق بالغ بر ۱۰ تا ۱۲ میلیون می رسد لذا این امر به هیچ وجه به سبب عدم صرفه ی اقتصادی  اجرایی نمی گردد.

 

وی در ادامه تصریح نمود: در شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار مکلف هستیم در طول سال جاری و سال های ۹۵ و۹۶ گازرسانی انجام گیرد، با این تفاوت مناطقی که به دلیل مقرون به صرفه نبودن اقتصادی، بنا را بر آن داریم تا انتقال گاز از طریق CNG انجام شود.

 

یکی از مشکلات کار به دلیل طبیعت خشن منطقه الزام انتقال از وسط جاده اصلی در بعضی از نقاط می باشد (حدود یک کیلومتر) که بدلیل اینکه این محدوده حاشیه راهی در آن وجود ندارد مجبور بر گذر خط لوله از وسط جاده را دارد، این امر نیز علاوه بر وجود خسارت ممکن است باعث انسداد تردد گردد.

 

فرماندار پاوه به اهمیت پروسه ی گاز رسانی پرداخت و افزود: مردم ما اهمیت گاز را کمتر از راه دسترسی نمی دانند، به همین جهت بنا را بر این بدانیم که مشکلات را خود برطرف نمائیم. وی گفت باید اداره گاز در جریان پیمانگذاری، شرکت های پیمانکار را مکلف به اجرای دقیق قوانین نمایند و با همکاری اداره راه وشهرسازی نظارت معمول به عمل آید تا کمترین خسارات را در عمل داشته باشیم.

 

گازرسانی به دشه  2پرویز ایده پور از شنیدن واژه مقرون به صرفه اقتصادی نیست معترض گردید و افزود: این واژه را باید در جاهای دیگری بکار ببریم که به نوعی دیگر صرفه دارند، مگر ثلاث باباجانی و نوسود شرایط شهرستان وبخش شدن را داشته اند که در این جایگاه قرار گرفته اند؟!! مگر مردم نودشه و نوسود که از تمام علائق خویش گذشته اند وخیل شهیدان را تقدیم انقلاب نمودند تا مکانی امن را در جهت منافع نظام در منطقه به وجود آورند، صرفه اقتصادی را مورد توجه قرار داده بودند؟

 

وی گفت: این سیاست نظام است که در مناطق مرزی رینگی ایجاد کند ، به همان ترتیبی که آب در یک رینگ قرار گرفته و از مناطق مرزی کشور به سمت داخل در جریان است، گاز و فیبر نوری …نیزچنین گردد، ما نه تنها خواستار رسیدن گاز به شهرهای نوسود ونودشه هستیم بلکه انتظار داریم این امر به هانی گرمله برسد و ساکنین مرز با افتخار اعلام نمایند که در دورترین نقطه کشور ما گاز وجود دارد.

 

دکتر نعمت اله منوچهری در حمایت از فرماندار پاوه افزود: ما در نحوه ی اجراء دخالت نمی کنیم اما برونداد کار برای ما مهم است و باید این جلسه خروجی داشته باشد، علی ایحال در ادامه پس از بحث وبررسی های طولانی درخصوص  گاز رسانی به روستاهای دشه وگلال به یک همگرایی رسیدند  و موانع اجرایی شدن برطرف گردید.

 

اما مشکلات گاز رسانی شهرهای نوسود ونودشه همچنان در هاله ای از ابهام می باشد، از بیانات کارشناس استان اینطور استنباط می گردید که وعده های داده شده حداقل در سال جاری منتج به نتیجه نخواهد شد، وی متذکر گردید که تاکنون استاندارد اجرایی شدن آن واصل نگردیده وتا این امر نیز انجام نگیرد کاری از پیش نمی رود.

 

به هرحال جای تعجب بسیار دارد که در طول سنوات گذشته بارها وبارها مسئولین محترم استان بر انتقال گاز به شهرهای نوسود ونودشه از طریق CNG تأکید دارند، نکته ی حائز اهمیت آن است که هم اینک بعداز سالها طرح موضوع از استاندارد بودن شگرد اجرایی حرفی به میان می آورند و شرط را داشتن وصول استاندارد کار می دانند؟!!!… اینکار چگونه وعده های داده شده را توجیه می نماید؟!! این مقوله جای بحث طولانی دارد….

 

همچنان که واکنش دکتر منوچهری و پرویز ایده پور را در پی داشت، بطوریکه دکتر منوچهری وعده نمودند حتی تا پای استیضاح وزیر نفت بخاطر منافع مردم پیش می روم و در ادامه افزود: قرار بر این بود که در اردیبهشت ۹۴ گاز رسانی به شهرهای یادشده انجام گیرد، اما ….

 

وی قصور موجود را توجیه پذیر ندانست و افزود: هر روز به نوعی وعده های جدیدی داده می شود که انجام خواسته ی مردم را با تأخیر معنی داری مواجه می سازند، غافل از اینکه این رویه تأثیرات منفی زیادی را در پی دارد، قطع به یقین این امر در همینجا مسکوت نمی ماند وجناب نماینده محترم پیگیری لازم را دنبال می نماید.

 

اما عصر روزموردنظر جناب دکتر منوچهری در نماز جماعت عصر ، مردم دشه حضور یافت و تحقق پروسه گاز رسانی به روستاهای دشه وگلال را رسانه ای نمود. در ابتدای جلسه امام جمعه محترم ضمن عرض خیرمقدم خطاب به نماینده مردم در مجلش شورای اسلامی وهیئت محترم همراه به زوایای اهمیت خدمت در اسلام پرداخت و توفیق دولتمردان را در خدمت صادقانه به مردم خواستارشد. آنگاه دهیار روستا نیز مطالبات دشه را برشمرد، دکتر منوچهری نیز ضمن توجه به مسائل روستا وعده پیگیری بخشی و انجام بخش دیگر را وعده نمود و افزود: خوشبختانه با پیگیری های مستمر پروسه گاز رسانی به نتیجه رسید وبرای انجام این مهم نیز باید مردم روستا با مسئولین همکاری داشته باشند بطوریکه ممکن است چند روزی با انسداد جاده دسترسی همراه باشد ومردم لازم باشد از مسیر دیگر تردد نمایند. در جواب مردم نیز سپاسگذار اقدامات انجام گرفته شدند ویادآور شدند ما حاضر به پذیرفتن هر هزینه ای هستیم به شرط آنکه گاز رسانی در موعد مورد نظر به روستا انجام گیرد. عبدالله زاده بخشدار مرکزی نیز کارهای انجام شده ونیز برنامه پیش رو را برشمرد و از همراهی ومشارکت فعال مردم در تسهیل شرایط موجود تقدیر وتشکر نمود.۵ دیدگاه

  همشهری خرداد ۱, ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
  0
  0

  ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت جناب کاک فاروق در درج مطالب اما جنای نماینده محترم پاوه واورامانات بفکر وعدهای داده شده در اوایل انتخابات باشد هرچند دیگه درنگ است نه استیضاح وزیران اولا” جنبا ب نماینده شما آن توانایی را نداری که بتوانی یک وزیر را استیضاح نمایی چون هم فصاحت لازم است هم بلاغت مردم فهیم وبا فرهنگ پاوه که شما را راهی مجلس نمودند قولها و حرف و حدیثهای حضرتعالی را فراموش نکرده اند که شما هچکدام رو عملی نکردی پس مردم زجر کشیده نودشه ونوسود را اگر حضرتعالی تکیه بر کرسی مجلس نموده ای مدیون خون شهیدان این خطه قهرمان پرور و مدیون این مردم با فرهنگ هستی و تا ابد خواهید بود از این بشتر وعد های توخالی همجون بازگشایی ……..به امید آن روزی که در انتخابات آتی پیشانی شما را بر سنگ بزنند جناب حاج فاروق لطفا” با شهامت تمام آن را درج نمایید با تشکر %

  مدیریت سایت:
  دوست عزیز سلام ، بنده به سبب فعالیت در بخش نوسود وتعاملات ایجادشده درکسوت نمایندگی مردم پاوه در شورای اسلامی شهر واقفم که جناب نماینده برای گاز رسانی چقدر تلاش نموده اند، مطلع می باشم که از دو وزیر دستور اکید آنان را برای انجام گاز رسانی اخذ نموده اند،
  جناب دکتر برای تهدید کارشناسان استان بحث استیضاح را مطرح نمودند، طبیعی است که قول وعمل مسئولین گاز استان همخوانی ندارد واین خلاف وعده قابل پیگیری است، جناب نماینده وآقای فرماندار به جد حمایت نمودند، این در شرایطی است وقتی که کارشناسان محترم گاز موضوعی را مطرح نمودند اینجانب نیز درمقام پاسخگویی برآمدم که باعث جبهه گیری آنان شد وگفتند شما چه مسئولیتی دارید، که در این میان محبت فرماندار ونماینده واعضای شورای شهر به کرم آمد که این شخص بخشدار قبلی نوسود بوده است.
  بیائیم واقعیت ها را قبول کنیم ، بنده بخشی از کلام نماینده وفرماندار را منعکس نمودم که در آن دغدغه بزرگواران محرز بود، البته مردم نوسود ونودشه حق دارند بی اعتماد باشند وقضاوت منفی نمایند چرا که علیرغم وعده های داده شده نتیجه لازم گرفته نشده است، اما این موضع گیری ها می تواند در آینده تأثیرات مثبت خود را نشان دهد.

   در ج همشهری وکاک فاتح خرداد ۳, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
   0
   0

   با سلام :
   مهم نیست نماینده کیست وچه کسی باید باشد و چگونه پیگیری می کند……..؛ عزیزان بحث عمده ، گاز رسانی به نوسود ونودشه … است که هزینه چندبرابر وانسداد جاده را مسئولین مر تبط بهانه کرده اند!!!!
   در سیاست های کلان دولت گازرسانی به مناطق سردسیر و محروم الویت دارد ؛ روستا های بیست خانوار به بالا ، باید گاز کشی شوند ؛ سوخت cng وگاز خانگی یاید جایگزین بنزین و نفت شود ،
   در نوسود ونودشه وروستاهای آن منطقه علاوه بر سایر مسائل عمومی هزینه حمل (گاز ونفت) بسیار سنگین است!!!!
   در پیشنهاد کشیدن لوله گاز به نودشه ونوسود وتمام روستاهای بخش نوسود وحتی ایجاد کمربندی نودشه به جاده مریوان از مسیر جاده جدید شرکان که از اعتبارات سفر رهبری در حال احداث است (کامنت آقای لهونی) تامل کنید ؛
   جاده نوسود به نودشه وشرکان را در زمان مرحوم رئوفی تا کل چنار با بیل وکلنگ کشیدند آیا با امکانات امروز ،گار پیچیده ای است ؟
   آیا احداث تونل از حوالی شرکان به روبروی نودشه ، برای کمربندی نودشه ، از مسیر کل چنار به صرفه وعملی نیست؟
   لطفا اگر منطقی است و آنرا در مصلحت مردم عزیز می دانید ؛ برآن تاکید وپیگیری کنیم ؛
   از روی علاقه وتعهد همولایتی بودن؛ بررسی فنی اولیه صورت گرفته است ؛ این امر : به مراتب توجیه پذیر تر ، فراگیر تر وکم هزینه تر وچند منظوره است ؛ و هیچ راهی را به هنگام اجرا نیز ، مسدود نمی کند.!!!!

  فاتح شمس خرداد ۱, ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۴
  0
  0

  دوست عزیزم جناب اقای یوسفی این چندمین بار است که نظر بنده را منتشر نمیکنی انتظار این بود حد اقل توضیحی در ارتباط با عدم درج نظر می دادید چرا که نظر دارای هویت است ومسئولیتش با شخص بنده است البته با رعایت تمام شئونات که فکر کنم بنده رعایت کرده باشم بهر حال شما صاحب اختیار هستی اما در عرصه رسانه ای باید به نظرات مخالفین ومنتقدین هم احترام گذاشت سپاسگذارم

  مدیریت سایت:

  دوست عزیز سلام
  واقعیت آن است که ما در نظر داریم ، هفته آینده سفری را به تهران داشته باشیم، در این سفر همراهی جناب آقای نماینده برای پیشبرد کارهای ما بسیار لازم وضروری می باشد، حرف های جنابعالی هرچند که صحیح هم باشد ، به تبع ادبیات تندی دارد ، و تأثیرات منفی را برجای می گذارد.
  قبول بفرمائید در اینجا بنده به عنوان نماینده مردم ( نه یک رسانه) باید تعاملات خاصی با مسئولین داشته باشیم ، طبیعی است با ذهنیت منفی نمی توانیم حمایت مسئولین محترم را در انجام کارها داشته باشیم.
  ان شاء الله با بینش ودرک والای خودتان مفهوم کلام ومنظور اینجانب را درک نموده باشید واز شما وجمعی دیگر از کاربران محترم در عدم انعکاس نظرات پوزش می طلبم.

  نودشه خرداد ۱, ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
  0
  0

  درود بر فرماندار محترم و نماینده گرامی اورامانات ، قریب دو دهه آوارگی ( جنگی ) مردم مناطق مرزی بخش نوسود ، نودشه و هانی گرمله و … و صدها شهید که تقدیم داشته اند هزینه بزرگی است که این مردم نجیب صبور تقدیم کرده اند سرمایه ی بزرگی است که با خون دل و با جوانان خویش جمع کرده اند ، بدیهی است در مقابل این سرمایه بزرگ این مردم نباید کسی جرات کند و مقرون بصرفه بودن را برای نیازهای اولیه و اساسی رفاهی مردم مطرح کند ، یادآوری ارزش های فراوان و بی نظیر مردم مرز دار پاوه در تمامی جلسات و مذاکرات با مسولین استانی و کشوری را به فرماندار محترم و نماینده محترم توصیه می نمایم . در مذاکرات آقای مصطفی محمدی نماینده قبلی اورامانات با مسولین استانی شاهد بوده ام با یادآوری این ارزش ها به مسولین توجه آنها به مسایل و مشکلات منطقه بیشتر جلب می گردید .

  برهان لهونی خرداد ۱, ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۸
  0
  0

  با سلام : جناب دکتر منوچهری وجناب فرماندار و…
  چنانچه لوله گاز از مسیر جاده جدید شرکان به مسیر جاده قدیم نودشه کشیده شود ؛ از آنجا به نودشه ونوسود وتمامی روستاهای مسیر و دیگر روستاهای بخش (از جمله هانه گرمله ،دزاور ، کیمنه وبیدرواز …نیز قابل تقسیم است. این مسیر با وجود شیب تند کمتر سنگی است و چون تمام روستا های بخش نوسود را( از دوجانب ) در آینده پوشش خواهد داد توجیهات اجتماعی ، سیاسی واقتصادی… کافی دارد!؛ مسیر ورا هم وضعیت پیچیده ای ندارد.
  بنده معتقد هستم جاده جدید شرکان را باید با دید کمر بندی نودشه واتصال به جاده مریوان نیز مطالعه نمود.برای گاز رسانی به این بخش استراتژیک و مهم دولت باید کمک بلا عوض در اختیار شرکت گاز بگذارد.و ترافیک سنگین نودشه و را ههای برون رفت از آن را نیزاز هم اکنون به جد مطالعه نماید . (تونل از حوالی شرکان به روبروی نودشه قابل مطالعه وتوجه است)

نقد و بررسی

مهمترین اخبار