اول مهر، شروع زندگی است؛ از اول مهر ایران همه چیز را شروع می کند

فرماندار شهرستان پاوه در آیین بازگشایی مدارس:

اول مهر، شروع زندگی است؛ از اول مهر ایران همه چیز را شروع می کند

اول مهر، شروع زندگی است؛ از اول مهر ایران همه چیز را شروع می کند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ فرماندار شهرستان پاوه در آیین بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه شهید فاتح نقشبندی برگزار شد، گفت: اول مهر، شروع زندگی است، از اول مهر ایران همه چیز را شروع می کند و اگر اول مهر خوب آغاز شود در آینده نتایج مثبت اول مهر را خواهیم دید.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، پرویز ایده پور ضمن گرمی داشت ماه محرم، تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس به بیان خاطره از جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: از میان دانش آموزان ما دانشمند، معلم، دکتر، مهندس و دیگر اقشار پیدا می شوند و ما به همه آنها نیاز داریم اما از نوع توانمند، که در این راستا لازم آموزش و پرورش را در کنار یکدیگر دیده تا در تمام اصناف متخصصان متعهدی داشته باشیم.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: آینده مملکت در دستان شماست و ما به انسان های توانمند نیاز داریم، اگر شما دانش آموزان عزیز در این راستا حرکت کنید بدون شک در لباس توانمندی خواهید نشست و می توانید در آینده ضعف های ما را تشخیص داده و آنها را بپوشانید.

فرماندار پاوه اول مهر را شروع زندگی توصیف کرد و گفت: امروز برای شما به عنوان دانش آموز و ما به عنوان غیر دانش آموز شروع زندگی است، از اول مهر ایران همه چیز را شروع می کند و اگر اول مهر خوب آغاز شود در آینده نتایج مثبت اول مهر را خواهیم دید.

ایده پور اول مهر ره به معلمان و دانش آموزان تبریک گفت و در خاتمه اظهار کرد: اگر اول مهر با توانمندی آغاز شود در آینده اول مهرهای توانمندتری را آغاز خواهیم کرد، آینده کشور و جامعه ما، آینده سیاست، اقتصاد، خانواده، توانمندی ها و امنیت ما به اول مهر بستگی دارد و امیدوارم امسال اول مهر خوبی را شورع کرده و بتوانیم دانش آموزان را برای ساختن فرداهای بهتر به خوبی تربیت کنیم.

**

ساماندهی ۸۵۰ نفر از فرهنگیان شهرستان پاوه در ۶۷ مدرسه

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه نیز در این آیین از ساماندهی ۸۵۰ نفر از فرهنگیان در ۶۷ مدرسه با ۷ هزار دانش آموز در مدارس شهرستان خبر داد.

مختار برزگرفرد ضمن تبریک بهار تعلیم و تربیت و تقارن آن با هفته دفاع مقدس گفت: تقارن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس حاوی این پیام است که تعهد و تخصص در کنار یکدیگر سبب رهایی انسان از منجلاب های عصر حاضر شده است.

وی با بیان اینکه در خزان طبیعت در فصل مهر بهار طبیعت آغاز می شود، گفت: زمانی که مردگی طبیعت آغاز می شود، آن روز است که بیدارباش و احیاگری تربیت شروع می شود و کار آموزش و پرورش در فصلی که خزان شروع می شود احیاگری و بیدار کردن است.

برزگرفرد در ادامه با اشاره به اینکه “آب” و “کتاب” در بحران هستند، افزود: دو مورد در جامعه ما در بحران اند، یکی آب و دوم کتاب؛ یکی از پرمصرفی و دیگری از کم مصرفی که در این راستا لازم است سرانه مصرف آب را کاهش داده و جایگزین سرانه مطالعه کنیم تا به سلاح علم مسلح شویم.

مدیر آموزش و پرورش پاوه دانش آموزان را سرمایه آینده این مرز و بوم عنوان کرد و در توصیه ای خطاب به آنان گفت: دانش آموزان در دنیای انفجار اطلاعات و ارتباطات باید به دو سلاح علم و ایمان مسلح باشند تا همچنانکه در جنگ سخت دشمنان راشسکت دادیم، در جنگ نرم نیز بر دشمنان پیروز شویم.

**
در مصرف آب حداکثر صرفه جویی را داشته باشیم

رئیس آب و فاضلاب شهری پاوه نیز در این آیین گفت: دوبرابر شدن جمعیت نسبت به ۳۵ سال گذشته، افزایش سرانه مصرف و هدر رفت آب، گرم شدن زمین و کاهش نزولات جوی سبب کاهش ذخایر زیر زمینی آب شده است.

سالم مرادی در جمع دانش آموزان به اهمیت فرهنگ درست مصرف کردن آب اشاره کرد و از دانش آموزان خواست تا در مصرف آب حداکثر صرفه جویی را داشته باشند.

وی کمبود آب را مشکلی عنوان کرد که به همه اعضای جامعه بازمی گردد و در خاتمه اظهار کرد: نیاز است همه ما نسبت به این موضوع احساس مسئولت کرده و در مصرف آب صرفه جویی نماییم.

گفتنی است نواخته شدن زنگ بازگشایی مارس، زنگ امر به معروف و نهی از منکر و زنگ صرفه جویی مصرف آب، قرائت پیام مهر به مناسبت بهار تعلیم و تربیت توسط نیروی انتظامی شهرستان پاوه و اهداء لوح یادبود به سرکار خانم شنو خسروی مدیر دبیرستان نمونه دولتی شهید فاتح نقشبندی توسط حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده شهرستان پاوه از دیگر بخش های این آیین بود.

گزارش و عکس: میلاد یوسفییک دیدگاه

  والدین مهر ۱, ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱
  0
  0

  سلام آغازبهارتعلیم وتربیت برتمام دانش آموزان دانشجویان ومعلمان گرامی مبارکباد وازجناب آقای برزگرریاست اداره آموزش پرورش درخواست داریم معلمان نمونه رابه دبیرستانهای نمونه دولتی جهت تدریس معرفی فرماید خصوصن نمونه دولتی هورامان هفته دفاع مقدس گرامی باد

نقد و بررسی

مهمترین اخبار
 • نا پەی نەژنیای لایەلایەو ئەدای/ ئومید حەبیبی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ حەشاش چنە مەکریۆ ئەوەوڵكیای و ئەرەشیویای تان وپۆ هەر کۆمەڵگاییوی چا بەرەگانە قۆمیۆ خەڵکەکەش تخوونوو فەرهەنگی وێمانەیشا نەگناوە و خۮێ دانە فەرهەنگیوی لەیۮەی و دلێشەنە تاویاوە. چا تەشك و دیامانەنە تاک وێش نیا و بێ ...

  4 ساعت پیش
 • عجب مربای شیرینی بود آن امهال وام ها/بهروز خسروی‌زاد

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ شب به سحر رسیده است و خواب راهی به چشمانم نمی یابد. در این ماراتن اندیشه ها بسی فکر ها که به ذهن می آیند. پس از پشت سر گذاشتن زمین لرزه ای وحشتناک و ...

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • شرحی بر میرزامحمود سیافی مستوفی متخلص به محزون/ حیدر معاذی

  پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، چندی است حیدر معاذی پژوهشگر ومحقق شهرستان یادداشت هایی در توصیف بزرگان دیار به رشته تحریر در آورده ودر هریک پیامی را به مخاطب منتقل می نماید، اینک نیز با قلم رسای خویش به توصیف ...

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶