انتقاد از حوزه گردشگری استان/ گلایه از غارت آبهای اورامانات / بعضی از مدیران ترسویند.

شهاب نادری در نشست فعالین و سرمایه گذاران عرصه گردشگری پاوه:

انتقاد از حوزه گردشگری استان/ گلایه از غارت آبهای اورامانات / بعضی از مدیران ترسویند.

انتقاد از حوزه گردشگری استان/ گلایه از غارت آبهای اورامانات / بعضی از مدیران ترسویند.

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس ، فرماندار پاوه با انتقاد از نحوه بیان جناب نماینده در خصوص غارت آب ها، کاربرد این  واژه را سنگینی دانست ، نماینده مردم پاوه واورامانات در مجلس شورای اسلامی با توجه به کمبود شدید آب منطقه  طرح گرمسیری را خیانت به مردم دانست وافزود: من به شخص رئیس جمهور در خصوص آبهای اورامانات تذکر مکتوب دادم وبه ایشان هم گفتم غارت آب های اورامانات خیانت بزرگ به مردم اورامانات استان کرمانشاه است ورسانه ها این را توضیح بدهند من ورود پیدا کردم ومی دانم چه کاری را انجام می دهم.

به گزارش پاوه پرس، اولین نشست فعالین و سرمایه گذاران عرصه گردشگری با حضورنماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل اداره میراث فرهنگی ومعاون بهزیستی استان کرمانشاه، فرماندار پاوه ، وجمعی از مدعوین شهرهای  اورامانات صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۶ مهرماه در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان پاوه برگزار شد.

نماینده مردم پاوه واورامانات درمجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن تبریک سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه وشهرستان پاوه در ۲۵ مهرماه سال ۱۳۹۰ به انتقاد از مدیران ارشد استان، مدیران کل وفرمانداران  پرداخت وافزود:  علی رغم توصیه های رهبر انقلاب ، متاسفانه بنابه مشاهدات عینی وگزارشات مردمی همچنان پروژه های برزمین مانده ای وجود دارد، از آنجائیکه معظم له امسال را نیز مجدداً سال قبل، به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری فرمودند، انتظار آن بود که وعده های داده شده در این برهه ی زمانی محقق می یافت.

شهاب نادری به رسالت محوله پرداخت وگفت: مردم انتظار ندارند همانند آقای فرماندار ومدیرکل حرف بزنم، من نماینده مردم هستم وباید پیگیر مطالبات مردم باشم ودراین راستا نیز بارها یادآور شده ام هر مسئولی که مطالبات به حق مردم را سیاسی جلوه دهد خائن است.

وی  به سخنان مدیر کل میراث فرهنگی استان انتقاد وارد نمود وگفت: گفته های آقای بالایی با توسعه گردشگری در تضاد می باشد، چرا که بعد از صنعت خودرو وصنعت نفت،  پردرآمدترین صنعت در دنیا صنعت گردشگری است ، نادری با یادآوری سخنان رئیس جمهور درسفراستانی به کرمانشاه پرداخت وگفت: جناب رئیس جمهور این استان را قطب گردشگری معرفی نمود وتنها ، صنعت گردشگری است که در این استان جواب می دهد. در پاوه نیز چه صنعتی داریم وبه جز گردشگری به چه چیزی می توانیم خوش بین باشیم.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده به عنوان نائب رئیس فراکسیون گردشگری در مجلس، مردم دیگر استان ها پیگیر بحث های و طرح های گردشگری از طریق اینجانب ودیگر نمایندگان مجلس هستند ، من خود مولف چند کتاب در حیطه ی گردشگری هستم وبا این صنعت آشنایی دارم به عبارتی قبل از اینکه سیاسی شوم فعال اقتصادی بودم ، اما وقتی زیرساخت های منطقه خود را با جاهای دیگر مقایسه می نمایم نگران می شوم که چرا باید این چنین باشد.

نادری با تمجید از بالایی گفت از مجموعه میراث فرهنگی استان ناراحت هستم چرا باید ۲۶ مهرماه ۸۸ تا امروز که در محضر شما هستم پرونده ای را دنبال می نمایم، هنوز از بروکراسی مدیران استان خارج نشده است؟  آیا اینجوری می توانیم گردشگری را درست کنیم؟  مکر با شعار می شود مردم را سرگرم نمود؟

این نماینده مجلس با نقل روایتی از حضرت علی(ع) که می فرمایند: «آدم ترسو گناهکار است» مصداق فرمایش حضرت علی را متوجه برخی از مدیران استان دانست وگفت: از آنجائیکه بعضی از مدیران کل ترسو هستند در زمره ی گناهکاران ومدیران ناکارآمدند ،  امروز آیتم های بیکاری که داریم در کل کشور حرف اول را می زند ! ما درچه زمینه ای بجز بیکاری رتبه ی اول داریم ؟!! جرم وبزه کاری و… نتیجه چیست؟  بعضی از مسئولین می آیند ومی گویند رتبه ی ما این است وتوانسته ایم خدماتی را ارائه بدهیم ، چه خدماتی ؟ فقط شعار؟ با شعار مشکلات حل نمی شود…

شهاب نادری در ادامه گفت: متاسفانه مدیران استان به میز و صندلی شان چسبیدند،  اگر اینجوری نیست ، چرا جوان های ما در غرب کشور فریب می خورند؟ البته گناه این جوانان نیست، ما چقدر به این جوانان رسیده ایم؟ چکاری برای آنان انجام دادیم ؟ کدام گردشگری؟ کدام جاده ؟ کدام مرکز بهداشتی؟ کدام وضعیت آموزشی ، بله  اگر اینجوری باشد باید منتقد باشیم ، تا حداقل یک قدمی بردارم …

وی دم فروبستن (روزه سکوت) خود را عاملی درجهت آسیب رسیدن به منطقه دانست وگفت: شما بررسی کنید،  آمار بیکاری پاوه چقدر است ؟  آمار ۱۲٫۵ را به آقای تحویل دادیم اما الان آمار بیکاری پاوه به ۲۴۰۵ رسده است به صراحت می گویم : آنقدر آمارهای  صوری برای حفظ پست وچه چه وبه به گفتن دادیم ، داریم بلایی سر جوانان مان می آوریم

نادری نگاه تبعیض آمیز دولت به منطقه را مورد نکوهش قرار داد وبنا به فرمایش مقام معظم رهبری توسعه مناطق روستایی را یکی از برنامه های کاری خود دانست  وگفت وقتی جلساتی برگزار می کنیم باید برونداد وخروجی داشته باشد ، امروز شرایط به  نحوی است که ۲۴ ساعته بسیجی وار باید کار کنیم وحداقل همگی خود را درقبال جوانان مسئول بدانیم.

نماینده مردم پاوه واورامانات درمجلس شورای اسلامی به وظایف محوله کارگزاران پرداخت وگفت: دولت مجری است وما در مجلس قانونگذارهستیم وتلاش می کنیم مصوبات را که شما بخواهید مصوب نمائیم، مجری نیز فرماندار و…است وباید کارهای اجرایی را مدیریت نماید.

عضو کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به شرایط منطقه پرداخت وگفت: دراین خطه بنا به ویژگی های مربوطه هیچ کارخانه ای ایجاد نمی شود وتولید صورت نمی گیرد، اما در مبحث گردشگری می تواند خدمات بهینه ای داشته باشیم ودر همین راستا از مردم درخواست دارم پای کار آئید .. وهرجا نیاز به حمایت وجود داشته باشد در خدمت خواهیم بود.

شهاب نادری با انتقاد از کارکردهای مدیران گفت: در کل کشور یکجوری قانون اجراء می شود در منطقه ی ما یه جوری دیگر اجراء می کنند، مصوب شده مناطق روستایی از نعمت برق برخوردار شوند، شما چکاره اید ، مجری هستید وکار را انجام دهید…درهمین راستا به نشست با مدیرکل آب وفاضلاب روستایی اشاره نمودم اگر نمی توانید فاضلاب مناطق روستایی را پوشش دهید پس بهتر آن است این اداره را تعطیل نمائیم ، وقتی کار نکنیم، گناه کبیره انجام داده ایم. مجری قانون باید کار را خوب اجراء نماید جمهوری اسلامی بهترین قانون را دارد ولی مجریان باید اجراء کننده ی خوبی باشند .

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیر کل اداره میراث فرهنگی استان به تجهیز ادارات میراث فرهنگی اورامانات اشاره نمود وضمن توصیه به جذب نیرو ادارات تابعه به آموز نیروها در قالب تورگردان ها، لیدر گردشگری، راهنمای گردشگری اشاره نمود وخواستار جذب نیروهای بومی منطقه گردید. وبا مقایسه شهرستان های تابعه اورامانات از رها شدن بعضی شهرستان ها انتقاد نمود.

شهاب نادری به تفاوت تبعات بیکاری جوانان مناطق مرزی ودیگر نقاط استان پرداخت وگفت:  اگر جوانی در استان بیکار باشد آسیب اجتماعی به وجود می آورد این در حالی است بیکاری جوانان منطقه ما تبعات امنیتی درپی دارد وباید این تفاوت ها را مسئولین مربوطه ببینند..

نادری از رسانه ها برای همراهی در عدم خارج نمودن غار قوری قلعه از منطقه گردشگری مدد گرفت وخواستار تغییر رویه مورد نظر گردید وگفت: این مصوبه ی هیئت محترم وزیران است، من دراین قضیه خیلی حساس هستم و به هیچ وجه این را قبول نمی کنم .

عضو کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی به اهمیت گردشگری مذهبی پرداخت وگفت: اشاره نمود سال قبل در خصوص اربعین حسینی گفتم ، این شعائر مذهبی باید ثبت جهانی شود،( دومیلیون نفربه کربلا می رود) کوسه ی هجیج برادر امام رضا خود ظرفیتی برای منطقه است، بدنبال این هستیم کنگره بزرگی برگزار کنیم ، خدمت مسئولین یادآور شدم حداقل که بخاطر کربلا آن جاده اسفالت می شود این جاده نیز به خاطر امام رضا اسفالت شود .

وی با ابراز گلایه از شهروندان گفت: بعضی کم کاری ها ناشی از دولت نیست وبر خودمان بر می گردد، که نتوانستیم از ظرفیت های موجود به نحوشایسته استفاده کنیم، همین سلطان اسحاق، خود یک مقوله گردشگری مذهبی است وما فرامذهبی فکر می کنیم وبرای هر مذهب واحترام قائل هستیم ولی می توانیم از این ظرفیت ها نیز استفاده بکنیم واین به توانایی خودمان بر می گردد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی به عدم تحقق وعده های داده شده در سفر مقام معظم رهبری در حوزه ی آب پرداخت وافزود: در سفر معظم له مقرر گردید ۱۰۰۰ هکتار زمین های منطقه تحت پوشش آبیاری قرار گیرد ، ولی هیچ چیزی اجرایی نشد، با وزیر بحث نمودیم ودر حق سد به ما خیلی ظلم شده است ، با شرایطی که ایجاد شده ، سد داریان وهانی کوان پیش ماست ولیکن شهر پاوه آب خوردن ندارد ، استاندار و وزیر به پاوه آمدند وگفتند انجام می دهم لکن به ما دروغ گفتند… علی ایحال  ما برای آن تخصیص واعتبار گرفتیم ان شاءالله که انجام می شود..

وی این شیوه برخورد را به غارت  آبها یاد نمود وگفت: چه لزومی دارد در منطقه مرزی آب آن غارت برود ، خیانت هایی که به ما شده ، مردم عزیز اگر من بودم من را محاکمه کنید  اگر من این خیانت را به منطقه کردم من از وزیر و  وزرا دراین خصوص سوال کردم تا یک ماه دیگر جواب منطقی به من می دهند ، اگر ناچار باشم یکسری مسائل را در خصوص غارت آبها به شما اعلام می کنم هرچند که امنیتی باشد..

نادری از فرماندار پاوه درخواست نمود پیگیر مراتب شود، ۵۵ درصد آب ما برای خوزستان می رود ولی در شهر روانسر ، باغات پاوه باید خشک بشود این مشکلات خاص است وشوخی بردار نیست دربحث سامانه سردسیر وگرمسیری به ما خیانت شده است.

درابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  فرماندار پاوه درسخنانی ضمن عرض خیرمقدم خدمت مهمانان ومدعوین حاضر درجلسه گفت:  شهرستان پاوه اگر هیچ اقدامی در حوزه اشتغال را نداشته باشد اما به واسطه برگزاری برخی جلسات و اتاق فکر شاید یکی از نمادهای تلاش شهرستانی در حوزه گردشگری بوده است.

پرویز ایده پور خوشبختانه درسال ۹۴ در کشور رتبه اول را در کشور داشتیم ودر سال ۹۵ به دلیل عدم حمایت نتوانستیم جایگاه قبلی داشته باشیم و امیدواریم که فعالیت در حوزه گردشگری موجبات این باشد که در سال اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال که برای ما بسیار مهم است، تحقق خاصی برای اشتغال جوانان داشته باشیم.

وی از حمایت دهیاران وشوراهای شهر وروستا وطرفداران محیط زیست وحوزه گردشگری تقدیر نمود جلسات شورای اشتغال را زیربنای اینکار انجام دادیم وکمتر جایی است درجرایان قانون کار وبانکی باشند واین را نکته ای مثبت می دانیم

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه نیز به ارائه گزارش عملکرد این اداره پرداخت و اظهار کرد: شهرستان پاوه دارای دو هتل ، ۱۴ مهمانسرا، ۱۵ اقامتگاه بین راهی، ۱۹ اقامتگاه در دست اقدام، فعالیت ۲هزار نفر صنعتگر شناسنامه دار، ۵۰ نفر تحت پوشش بیمه ، یک دفتر خدماتی مسافرتی، ۱۴ اثر ثبتی و ۱۰ اثر آماده ثبت، یک پایگاه ثبت جهانی اورامان، دو موزه روستایی و یک موزه شهری از شهرستانی هایی است که در دو سال گذشته ادبیات گردشگری را مکتوب نموده است.

هادی شریفی افزود: ادارات میراث فرهنگی شهرستان های اورامانات با کمبود نیروی متخصص و آموزش دیده، کمبود زیر ساخت مناسب از جمله راههای مواصلاتی ، کمبود اعتبارات در بحث گردشگری ، عدم وجود امکانات رفاهی و بالا بودن مقدار تعیین شده برای حریم راه ها مواجه هستند.

وی از حمایت فرماندار پاوه  در تخصیص ۱۰ میلیارد ریال وهزینه در جهت توسعه گردشگری قدردانی نمود.

مدیرکل گردشگری استان درسخنانی تصریح نمودد: میراث فرهنگی و صنایع دستی از محیط زیست هزینه می نماید تا برای افرادی اشتغال ایجاد کنند و حتی امروز در کشورهایی که در بحث گردشگری پیشرو هستند ممکن است نگران این باشند که چرا گردشگری را طوری مدیریت نمی کردند که مخرب محیط زیست نباشد.

مهندس بالایی با اشاره به اینکه بعضی سرمایه های زیست محیطی قابل تجدید نیستند گفت:  این مهم است که ما به هر قیمتی راضی به توسعه گردشگری نباشیم چرا که باید این فرصت های طبیعی هم برای نوادگان و آیندگان باقی بماند.( این بخش از سخنان مورد نقد شدید نماینده واقع گردید)

بالایی گفت: توجه به اینکه اگر در گردشگری به دنبال منافع آن هستیم باید به دنبال مدیریت اقامت آن نیز باشیم که در غیر این صورت منافع آن عاید منطقه نمی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه عدم شناختن استان و معرفی آن به دیگر مناطق ، عدم وجود مرکزی جهت آموزش نیروهای متخصص مدیریت خدمات سفر، ایجاد دفاتر به عنوان معرف های منطقه ای جهت جذب گردشگر، بیتوته گردشگران تا بهره مورد انتظار حاصل گردد نکاتی را یادآور گردید.

دکتر برهان ولدبیگی فعال زیست محیطی در سخنانی بوم گردی، آموزش عمومی، اهتمام به جاده های مراسلاتی، مقوله امنیت وایمنی گردشگری، وجود زباله های کنار جاده ای ونیز جذب تور لیدر و…را شروطی اساسی در جهت جذب بیشتر گردشگر عنوان نمود.

کوثر فخری نیز با تهیه پاورپونتی به تشریح ظرفیت ها ، چالش ها واقدامات انجام گرفته در زمینه صنعت مهم گردشگری گردشگری پرداخت ، سرکار خانم روحی به طرح اقامتی نودشه، درخواست تنفس در بازپرداخت وام به جهت عدم درآمد زایی تا شنایی محل ونیز حریم جاده توضیحاتی ارائه نمود، رستم زاده در خصوص شرکت های تعاونی وراههای حمایت از تشکلات مذکور سخنانی را مطرح نمود، عزیزی به اقدامات انجام گرفته در روستا زردویی پرداخت، روستایی که با اهتمام مردمانش اینک به عنوان سمبل کشوری مبدل گردیده ، این فعال اجتماعی به تشریح جشنواره های انجام شده جشنوره نوروز، انار و.. پرداخت وتوصیه نمود که انجمن نخبگان روستایی در زمینه اشتغال به وجود آید که می تواند برونداد مثبتی داشته باشد.

مرادویسی نماینده دهیاران به مشکلات شمشیر رود وجود فاضلات های خانگی درمسیر وتشدید وضعیت نابهنجار در روستای خانقاه پرداخت وخواستار اهتمام مسئولین در جها حل مشکل مورد نظر گردید.سرکارخانم هدایتی شورای شهر بانه وره نیز مراسم عرفانی وروحانی قربانی در شهر بانه وره که امسال با ۲۰۰ رأس قربانی را به عنوان نمادی جهت ثبت ملی یاد نمود وبایادآوری اثر خارق العاده خالو حسین توجه مقامات مسئول را به توسعه منطقه گردشگری میکوره ونیز بخش از شهر عاری از سیگار… جلب نمود.

سید احسن احمدی عضو شورای شهر پاوه با یادآوری اینکه آیا این نشست با مصوباتی همراه است خواستار بررسی پتانسیل ها درکارگروه تخصصی شدهرچند که درشورای شهر درحال تعقیب مسئله هستیم، وی به مشکلات منطقه گردشگری ویمیر، از منظر جاده وخشک شدن چشمه ها به جهت حفر چاه های متعدد ، توسعه جاده لالا دست به جهت تعدیل ترافیک ورونق صنعت گردشگری، حق آبه سیروان وجایگزینی طرح سردسیری که اینک در پیش بینی ها با هزینه کمتر از قبل (از پاوه به سمت دشت های روانسر وجوانرود ..) توجه به توریسم مذهبی بلاخص زائرین سلطان اسحاق را از جمله مواردی دانست که در دستور کار قرار گیرد.

شاپور بایزیدی با تشکر از همراهی مسئولین نقدی را خطاب به آنان متوجه نمود وگفت مجوز تله کابین را به من دادید ومقرر است آن را درپاوه اجرایی کنم تا زمانی کلنگ زنی نشود حرفی برای گفتن ندارم ، شما می گوئید یک میلیارد تومان هزینه کردید این درحالی است که من دارم به کمک سرمایه گذاران اتریشی وایتالیایی بیش از ۴۰ میلیارد را در پاوه هزینه کنم

دکتر قهرمانی مدیر ثبت جهانی اورامانات به تشریح روند فعالیت کاری در جهت معرفی وشناسایی منطقه بکر اورامان وثبت تاریخی این دیار که تاثیرات مطلوبی بر ایران ومنطقه ایجاد می نمایند پرداخت وخواستار توجه وحمایت مسئولین از منظر مالی به این مهم نمود.

محمدی معاون مدیرکل بهزیستی استان نیز در سخنانی به اشتغال مددجویان پرداخت وگفت: بهزیستی طرحی را در حال اجرا دارد بنحویکه اگر سرمایه گذاری از مددجویان استفاده نماید به ازای هر نفر ۲۰ میلیون تومان با بهره ۴ درصد اعطا می شود واین تا ۵ نفر تعمیم داده می شود، به عبارتی برای ۵ نفر ۱۰۰ میلیون تومان وام داده می شود وعلاوه بر آن تا دوسال بیمه افراد توسط دولت تامین می گردد البته اگر درخواست وام تا مبلغ ۲ میلیارد تومان شود نیز از محل صندوق توسعه ملی وامی با بهره دراختیار سرمایه گذاران گذاشته می شود.

نادری در ادامه به سوالات تنی چند از حضار پاسخ داد الحاق روستاهای دوریسان وچورژی ، جاده بیدمیری ، تصفیه خانه روستای خانقاه، طرح توسعه میگوره غار خالوحسین، فیبر نوری ، گاز رسانی به نوسود ونودشه ، وضعیت نابسامان راههای مراسلاتی منطقه، تشریک مساعی در شرکت های تعاونی ، اعلام آمادگی درجهت تقبل مسئولیت فعالیت های گردشگری، روکش آسفالت قوری قلعه به شاهو، وفور امنیت در منطقه وزمینه ی لازم برای سرمایه گذاری توضیحاتی ارائه نمود.

ایده پور با انتقاد از نحوه بیان غارت آب ها، کاربرد غارت آب ها را واژه ی سنگینی دانست گفت: سد داریان برای تولید برق است وسد انحرافی هیروی برای سرپل ذهاب است که هنوز عملی نشده است ، ما هم برای حق آبه تلاش می کنیم از حضرتعالی هم می خواهیم با معرفی وزیر نیرو به عنوان مطالبه اصلی شهرستان پیگیر باشید ودر ادامه توضیحاتی چند در خصوص موضوعات مطروحه ارائه نمود.

نادری من به شخص رئیس جمهور در خصوص آبهای اورامانات تذکر مکتوب دادم وبه ایشان هم گفتم غارت آب های اورامانات خیانت بزرگ به مردم اورامانات استان کرمانشاه است ورسانه ها این را توضیح بدهم من وررود پیدا کردم ومی دانم چه کاری را انجام می دهم

گزارش تصویری مراسم: کاک طیفور حاتمی۱۰ دیدگاه

  نؤدشه یاسر مهر ۲۸, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  0
  0

  حاج آقایوسفی از جنابتان انتظار داریم در رابطه با مسو ل گردشگری به خاطر شهرمان انتقادهای که از طریق سایت از نامبرده درسایت مجدا اقدام که نماینده گرامی مطلع ونسبت به ایشان اقدام شود واکثر مسول دلسوز از شهرمان رفتند یا عوض شدند وحال چرا نامبرده ماندگار شد به مانده چندین سال وایا فرد بومی دیگر قادر نیست کار او را انجام دهد یا تحصیکرد ه وجو د د ندارد وسیاهی لشگر او در جلسه که کاری از آنها برنمی اید کوتاه آیند ترا به وجدان ان بیدارت سانسور نشود ومجدا تمنا دارم انتقاد صاحب نظران گردشگردی که درسایت اطلاع رسا نی شد اقدام جای سپاس دارد

  آشنای غریب مهر ۲۸, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  0
  0

  سلام
  انصافا دکتر نادری حق گفتن
  ایشان پیگرم هستن ولی متاسفانه همراهیش نمیکنن
  راه برون رفت از معضل بیکاری شاید بتواند گردشگری باشد
  امیدوارم نماینده محترم در عمل هم پیگیر باشد

  هورامان مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
  0
  0

  نماینده گرامی با سلام سخنان مدیر کل گردشگری استان بجا ومنطقی بود چون کوتاهی از طرف مسول گردشگری شهرمان می باشد وچشم پوشی افرادی مسول باز هم در شهرمان وآقای ش مدت ده سال در این سمت بوده ونتجیه کارش شد که در جلسه مطرح واز گذاشته صاحب نظر انتقاد فراوانی در سایت از نامبرده شد ،نتجیه شد منفی جناب حاج فاروق مگر قرار نشد با ایشان مصاحبه داشت باشی وچر ا اقدامی وجوابیه به شهر وندان داد نشود ونه باید از حق گذاشت عملکرده وی مدیر استان جواب که به تازگی اسکان مدیر را بدست گرفت فقط راه چاره برداشتن ایشان از این سمت است ومعضلاتی در بردارد توسط حا میان او وده سال در این سمت برای او کافی دلایل برداشت از نتجیه جلسه ها…….

  فاز 14 نفت و گاز پارس جنوبی مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  0
  0

  انصافا” که ایشان نماینده ایی دلسوز، جسور و پیگیر می باشند. ولی صد حیف که یک دست به تنهایی صدا نمیده.
  و هزاران حیف که نه تنها اورامانات آن هم بوسیله شهاب نادری، بلکه تمام کردستان هم، توسط مرحوم ادب و مرحوم رفسنجانی، قابل ارتقاء و توسعه یافتگی نیست!!!

  عجب مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  0
  0

  چون طرح تپه خواری نماینده با شکست مواجه شده ایشان عصبانی هستند .اگر ایشان نماینده توانمندی هستند در مجلس قانون تصویب کنند و یا طرحی برای استفاده ازآبها ارائه کنند .در مورد گردشگری بدلیل شکست طرح غارت منابع طبیعی از مسئولین ناراضی هستند.چرا به فواید نیروگاه و اشتغال درآن و تولید نیرو در آن توجه نمی شود .اینها حرفهای پوپولیستی و سوار شدن بر موج احساسات مردم بنفع شخص نماینده است وافراد وابسته به نماینده هم برای ایشان کف می زنند.

  ناشناس مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  0
  0

  اتفاقا بهترین لفظ را به کار بردند

  ناشناس مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  0
  0

  خروجی این جلسات صفره….. پاوه وگردشگری فقط در کتابها با هم همخوانی دارند.

  مهاجر مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  0
  0

  نماینده محترم با سلام و احترام چرا بحث تجارت مرزی که نکته کارسازی در بحث بیکاری جوانان منطقه میباشد صحبتی نشد

  باینگان مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  0
  0

  غفور آخر مذاکرات چه شد

  بردیا مهر ۲۷, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۳
  0
  0

  واقعا جناب ایده پور بفرمایند که سود سد داریان برای اورامانات چیست ؟مگر کمبود برق در اورامانات داشتیم؟آیا درآمد توزیع و مصرف برق استخراجی به جیب مردم منطقه خواهد رفت و یا حداقل اشتغالی را برای جوانان پاوه ایجاد خواهد کرد؟مگر نه اینکه آب سیروان فقط برای مناطق گرمسیری و به خصوص سود واقعی آن برای کارون و دیگر مناطق گرمسیری ایلام و سرپل ذهاب و …خواهد بود.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار