افراد با هنجار شکنی و اقدامات خطرناک، چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی مبدل نکنند

افراد با هنجار شکنی و اقدامات خطرناک، چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی مبدل نکنند

افراد با هنجار شکنی و اقدامات خطرناک، چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی مبدل نکنند

سرهنگ پرویز اسدیخبرگزاری پاوه پرس، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پاوه: انتظار داریم خود مردم همکاری و تعامل با پلیس داشته باشند و اجازه ندهند که افرادی با هنجار شکنی و اقدامات خطرناک، چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی مبدل کنند و چه بسا یک اقدام نابخردانه تلفات جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

 

به گزارش خبرگزاری پاوه پرس و نقل هزار ماسوله :فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پاوه در گفتگویی با خبرنگار هزار ماسوله اظهار داشت: یکی از آئین های سالانه و دیرینه ی ایرانیان چهارشنبه سوری است؛ ایرانیان آخرین سه شنبه سال خورشیدی را با بر افروختن آتش و پریدن از روی آن به استقبال نوروز می روند.

 

پرویز اسدی افزود: نیروی انتظامی مخالفتی با شادی سالم مردم ندارد و موافق نشاط و شادی مردم است و تا حدی که تبدیل به ناهنجاری و تبدیل به اخلال در نظم و ایجاد مزاحمت برای عموم مردم نشود، نیروی انتظامی هیچ مخالفتی با شادی سالم مردم ندارد.

وی گفت:دیدگاه نیروی انتظامی یک دیدگاه فرهنگی در رابطه با جشنهای پایان سال و مباحث چهار شنبه سوری دارد.

 

فرمانده انتظامی شهرستان ادامه داد: خوشبختانه با توجه به فرهنگ خوب مردم منطقه و تعامل خوبی که مردم با پلیس در سالهای قبل داشته اند شاهد هیچ مورد حاد و سانحه جدی در شهرستان و بخشهای تابعه شهرستان نبودیم و این نشان از آن است که مردم تعامل با پلیس دارند و از حرکات خطرناک قبیحا خودداری می کنند.

 

وی افزود: با توجه به وضعیت خوب سالهای گذشته انتظار داریم امسال هم به سبک پارسال و مردم تعامل خوبی با پلیس داشته باشند.

اسدی گفت: باید خانواده ها، فرزندانشان را به یک شادی سالم و نه با اقدامهای ناهنجار که برای جسم و روح خود فرزندانشان خطرناک است هدایت کنند.

 

وی ادامه داد: وظیفه ذاتی هر ایرانی و هر مسلمان متدینی حفظ ارزش هاست علی الخصوص پلیس که در رابطه با نظم و امنیت وظیفه ذاتی که برعهده دارد حفظ ارزش هاست و خط قرمز پلیس هم همین حفظ ارزش هاست.

ایشان وی افزود: تمامی آحاد مردم  و مردم شریف پرور پاوه که یک مردم فرهنگی و متدین هستند در این راستا خودشان را مسئول می دانند و اجازه نمی دهند که کسی ار ارزش ها تعدی کند، خط قرمز پلیس که همان حفظ ارزش هاست خط قرمز خود مردم هم است.

 

وی گفت: نکاتی نظیر بستن معابر میادین ، تخریب اموال عمومی ، تعرض به افراد و ایجاد مزاحمت برای خانواده ها قطعا نکاتی است که جرم تلقی می شود و پلیس هم با این جرم به شدت برخورد خواهد کرد ضمن اینکه هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی و امنتی شهرستان به عمل آمده است.

اسدی گفت: پلیس با تمامی قوا و امکانات آماده خدمات دهی به مردم و ایجاد محیطی امن برای شادی سالم مردم خواهد بود.

 

وی افزود: رویکرد نیروی انتظامی در راستای بحث مناسبتها و جشن های آخر سال یک رویکرد فرهنگی است.

اسدی تصریح کرد: در خصوص برخورد با افرادی که مواد محترقه استاندارد که از راههای قانونی و استاندارهای لازم لحاظ شده ، هیچ گونه ممانعتی از این چنین مواد محترقه و توزیع و فروش آن نداریم ولی در خصوص افرادی که اقدام به توزیع مواد غیر استاندارد و دست ساز می کنند قطعاً پلیس وارد عمل خواهد شد و نسبت به توقیف اموال و معرفی به دستگاه قضایی اقدام لازم را انجام خواهد داد.

 

وی در پایان گفت: انتظار داریم خود مردم همکاری و تعامل با پلیس داشته باشند و اجازه ندهند که افرادی با هنجار شکنی و اقدامات خطرناک، چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی مبدل کنند و چه بسا یک اقدام نابخردانه تلفات جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

 

 ۲ دیدگاه

  siroos verous اسفند ۲۷, ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۶
  0
  0

  جوانا رو بیخیال به خانواده ها بگین امروز ساعت ۶ به بعد از تکیه رد نشن و شب در جاده دره نیشه حضور پیدا نکنن….

   پاوه ایی اسفند ۲۷, ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۴
   0
   0

   آقا سیروس ببخشید ولی این جوونا هستن که دنیا رو به آتیش می کشن بعدشم باید یکم فرهنگ داشته باشن که ترقه پرت نکنن جلوی مردم!!!!

نقد و بررسی

مهمترین اخبار