بازدید مسئولین و فعالان گردشگری از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی، عکس و غذای محلی هه‌نار در پاوه

بازدید مسئولین و فعالان گردشگری از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی، عکس و غذای محلی هه‌نار در پاوه

بازدید مسئولین و فعالان گردشگری از نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی، عکس و غذای محلی هه‌نار در پاوه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی، عکس و غذای محلی هه‌نار واقع در سه راه روستای نسمه شهرستان پاوه باحضور مسوولین شهرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، این نمایشگاه و فروشگاه خدمات و کالاهایی شامل ارائه اطلاعات گردشگری منطقه، مجموعه صنایع دستی منطقه هورامان و منطقه، پکیج گردشگری دکتر برهان ولدبیگی از مناظر و مکان های دیدنی منطقه، مجموعه عکس ها و مناظر دیدنی منطقه، غذا، نان و کلوچه محلی و نمایشگاه لوازم زندگی و صنایع دستی مردم منطقه در گذشته است. همچنین اطلاعات گردشگری و بوم گردی شهرستان در این مکان در اختیار علاقمندان و مسافران قرار می گیرد.

دکتر برهان ولدبیگی در این مراسم توضیحاتی کلی از نحوه برگزاری نمایشگاه و فروشگاه به مهمانان و مدعوین جلسه ارائه داد و از مهمانان جلسه درخواست کرد که حتما از مناطق مختلف اورامانات دیدن به عمل آورند.

وی گفت: به عنوان یک پزشک این درخواست را از همه دارم که سلامتی خود را با گردش در دل طبیعت به دست آورند و حفظ نمایند. نباید هیچ گاه خودآزاری و دیگر آزاری کنیم .

دکتر ولدبیگی که پکیج هورامان را از ۴۰۰۰ ساعت گشت و گذار و عکس برداری از مناطق مختلف اورامان گردآوردی کرده است؛ با توضیح در این خصوص گفت: اورامانات یکی از مناطق بکر و بسیار چشم نواز است که سعی کرده ام در این مجموعه؛ منتخبی از عکس ها وفیلم هایی از مناطق مختلف، گونه های گیاهی و جانوری و همچنین فرهنگ و آداب و رسوم را در آن بگنجانم.

فعال و حامی محیط زیست در پایان سخنانش خطاب به مهمانان گفت:از مسئولین درخواست می کنم که از این جوانان حمایت کنند. این جوانان فعال در عرصه فرهنگ و گردشگری هستند و باید مسئولین و مردم از آنان حمایت کنند تا بتوانند نمایندگانی شایسته برای عرضه فرهنگ و آداب و رسوم به گردشگران و توریستان باشند.

معاون فرمانداری شهرستان پاوه نیز خطاب به برگزار کنندگان این نمایشگاه و  فروشگاه گفت: بابت این زحمتی که دراینجا کشیده شده است از همه بانیان تشکر می کنم. به ظاهر این نمایشگاه در یک سالن کوچک است اما از دیدگاه من فضایی کشوری دارد. از دیدگاه من وسعتی زیاد دارد و نمادی از آثار و پیشینه و گویش و فرهنگ ما در این نمایشگاه و در این پکیج آقای دکتر نیز آمده است. تقدیر و تشکر ویژه ای از جناب آقای دکتر دارم که وقت گرانبهای خود را  برای شناسایی معرفی و شناساندن گونه های مختلف گیاهی، جانوری و فرهنگی منطقه است. انواع منابع طبیعی و خدادادی قرار داده است. از دید من می بایست این نمایشگاه در تهران نیز حضور داشته باشد و محصولات فروشگاه در آن عرضه شود .

سیدنجیب میرانی ادامه داد: بنده حیفم می آید که مناطق گردشگری اورامانات را بطور کامل نگشته ام، خداوند بزرگترین نعمت را در اختیار ما قرار داده است. من این پیشنهاد این را می دهم که دوستان هلال احمر و میراث فرهنگی حتما به هر طریقی گردشگران را به این مکان راهنمایی کنند. گردشگران علاقمند هستند جاذبه های گردشگری و طبیعی را در منطقه ببینند. مناطق طبیعی و گردشگری و توریستی مناطق ما در جاهای دیگر وجود ندارد.

وی با بیان ایکه از تمامی طرحهایی که توسعه گردشگری منطقه را بدنبال داشته باشد بطور کامل حمایت می کنیم، در پایان گفت: هر گردشگر پتانسیل این را دارد که چندین گردشگر دیگر را به منطقه جذب کند. ما در شهر نودشه ۲۰۰ نفر خانم عضو یک تعاونی هستند که خلاق و تولید کننده هستند. امیدوارم بحث تله کابین پاوه نیز انجام گیرد و ما در سطح شهرستان هیچ مانعی بر سر راه این کار قرار نداده ایم.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه انواع صنایع دستی و هنری زنان و مردان شهرستان، نان و که‌لانه محلی و همچنین خدماتی مانند معرفی منطقه و سرگرمی هایی مانند عینک سه بعدی و نمایشگاه عکس و پکیج هورامان عرضه می شود.

 ۶ دیدگاه

  جویا اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۳
  0
  0

  آقای دکتر باسپاس نمایشگاهی بنام اناره چرا دوبار افتتاح شد درزمان نماینده محترم ومعاون فرماندارنمایشگاهی ایام عید ی است ونمی شود نام آنرافروشگاه گذاشته ولی آثار هنری شما جایگاه خاصی دارد

  شهروند اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۷
  2
  0

  پاوه شهربی قلیان نیست چه درخانه ها وجه درقهوه خانه هاوجودداردچراواقعیت رانبایدگفت پاوه شهربدونه مغازه شیشه قلیان ولوازم قلیان است این هم که قلیان بشودگلدان جای تعجب داره قلیان ارقدیم قلیان بوده گلدان هم گلدان مافکراین باشیم که بساط موادمخدروموادصنعتی رادرشهرمان جمع کنیم اینقدربحث قلیان پیش کشیدین که ازدیگرموادغافل شده اید

  همکار اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۴
  0
  0

  سلام،
  البته فکر میکنم افتتاحیه دو روز قبل از این بود، این نشست و بازدید مسئولین و فعالان گردشگری بوده ظاهرا

  kurd اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۷
  0
  0

  هر سال بهتر از سال قبل دست گلت درد نکنه دکتر جان کار زیبا وبه جاییست ممنون

  دکتر برهان ولدبیگی اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
  0
  0

  سلام ، لازم می دانم که از توجه شما برای معرفی نمایشگاه و فروشگاه “هه نار” که در واقع بیانگر معرفی اورامان در قالب یک مینیاتور است ، سپاسگزاری نمایم.

  شهر وند اسفند ۲۹, ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲
  0
  0

  عرض سلام ادب دارم خدمت کاک برهان عزیز وبزرگوار وتمامی عزیزانی که نسبت یه برگزاری این نمایشگاه اقدام نموده اند با توجه به اینکه انجمن ژیانه وه در یک اقدام مناسب دکان قلیان فروشی را در سطح شهرستان پاوه با یک اقدام فرهنگی جمع نمودند وقلیانها را به گلدان تبدیل نمودند متاسفانه در این نمایشگاه قلیان به نمایش گذاشته شده از مسولین این اقدام فرهنگی خواهش می کنیم قلیان را برداشته وآن را به گلدان تبدیل کنند تا برای مهمنان نوروزی اثبات گردد که شهر بدون قلیان در ایران شهرستان پاوه مس باشد به نظر می رسد هیچکدام از مسولین محترم در این خصوص تو جه ننموده اند

نقد و بررسی

مهمترین اخبار