اشکان نظری برگزیده اولین دوره بورسهای پژوهشی آینه دار در بخش موسیقی هورامان شد

اشکان نظری برگزیده اولین دوره بورسهای پژوهشی آینه دار در بخش موسیقی هورامان شد

اشکان نظری برگزیده اولین دوره بورسهای پژوهشی آینه دار در بخش موسیقی هورامان شد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ محمد اشکان نظری جوان پرتلاش پاوه ای در اولین دوره بورسهای پژوهشی آینه دار در بخش موسیقی هورامی برگزیده شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، بررسی طرح‌های پژوهشی نخستین دوره‌ی بورس‌های آینه‌دار انجام و شش پژوهشگر ایرانی و یک پژوهشگر غیر ایرانی توسط هیات داوران انتخاب و معرفی شدند.

محمداشکان نظری1در پی فراخوان دبیرخانه‌‌ی فستیوال آینه‌دار و ثبت نامِ علاقه‌مندان به امر پژوهش، جلسه‌ی داوری بورس‌های آینه‌دار در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ در محل دبیرخانه‌ی آینه‌دار برگزار شد. از میان شرکت‌کنندگان در طرح حمایت از پژوهش فستیوال آینه‌دار، ۱۲ طرح به مرحله‌ی نهایی راه پیدا کردنه و در طی این جلسه‌‌ متقاضیان ضمن ارایه‌ی طرح‌های خود، اهمیت و ضرورت موضوعاتِ پیشنهادی خود را در حضور داوران تبیین کردند.

پس از بررسی طرح‌ها و فرایند جمع‌بندی نمرات داوران، نخستین دور از بورس‌های پژوهشی به شش پژوهشگر ایرانی و یک پژوهشگر غیر ایرانی تعلق گرفت. اولین دور از بورس‌های پژوهشی آینه‌دار با حضورعلی مغازه‌ای و مریم قرسو دبیران فستیوال آینه‌دار و استادان مهمان هومان اسعدی، بابک خضرایی، ساسان فاطمی و آمنه یوسف زاده ارزیابی و داوری شد.

نام برگزیدگان و موضوعات مورد مطالعه‌ی این پروژه‌ی علمی و فرهنگی که در راستای حمایت از امر پژوهش و با امید به بالا بردن شناخت و مطالعه‌ی روش‌مند گونه‌های مختلف موسیقی ایران به مرحله‌ی اجرایی رسیده، از این قرار است:

محمداشکان نظری3بهرنگ نیک‌آیین: موسیقی و آواهای عاشیق‌های زنجان
بهنام رسایی: مطالعه و معرفی موسیقی آیین‌های مذهبی زرتشتی
سالار ماملی: مطالعه‌ی ساز دف در کارگان موسیقی کردستان
محسن حسن‌پور: مطالعه‌ی موسیقی زورخانه
اشکان نظری: موسیقی هورامان
محمد شوقی: مطالعه‌ی جامعه‌شناختی مقوله‌ی انتشارات موسیقی در پنجاه سال اخیر در ایران

دبیرخانه‌ی آینه‌دار ضمن تبریک به تمامی پژوهشگران شرکت کننده در اولین دور از بورس‌های پژوهشی و منتخبا‌ن نهایی، اعلام می‌دارد که با در اختیار گذاشتن امکانات و تامین هزینه‌های تحقیق برای پژوهش‌های میدانی و هم‌راهی آنان در فرایند تحقیق، نتیجه‌ی تلاش و مطالعات این پژوهشگران را در سال آینده منتشر خواهد شد.

برگزیدگان این بورس‌ها نیز موظف خواهند بود طبق برنامه‌‌ای مشخص و مدون، در طول مدت اجرای طرح، گزارش‌ فعالیت و پیشرفت مطالعات خود را به صورت مکتوب و کامل به دبیرعلمی فستیوال آینه‌دار ارایه بدهند.

گفتنی است محمد اشکان نظری متولد سال ۱۳۶۵ شهر پاوه، دارای لیسانس موسیقی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس اتنوموزیکولوژی از دانشگاه هنر تهران است. وی نوازنده و مدرس سه تار نیز می باشد و در حال حاضر در آموزشگاه موسیقی ده نگ پاوه در کنار فعالین حوزه ی موسیقی شهرستان همگام با  افرادی چون : پیمان حسن زاده ، شهرام نادری ، محمد رشیدی ، آرمان خالدی و دیگر همکاران فعالیت های مختلف موسیقایی خود را انجام می دهد.۲ دیدگاه

  شاپور آذر ۱۲, ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۸
  0
  0

  این موفقیت را به استاد نظری و دیگر همکارانش در آموزشگاه موسیقی ده نگ تبریک میگویم

  کامل آذر ۱۲, ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
  0
  0

  تبریک خدمت اشکان عزیز. امیدوارم همواره موفق و سربلند باشی

نقد و بررسی

مهمترین اخبار