دادستانی از رعایت حقوق دانش آموزان حمایت قضایی خواهد کرد

دادستان پاوه درنشست ساماندهی سرویس های دانش آموزی :

دادستانی از رعایت حقوق دانش آموزان حمایت قضایی خواهد کرد

دادستانی از رعایت حقوق دانش آموزان حمایت قضایی خواهد کرد

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ در راستای احیای حقوق عامه جلسه تعاملی دادستان پاوه با رئیس آموزش وپرورش پاوه و سروان عبدی رئیس راهنمایی و رانندگی شهرستان در رابطه با ساماندهی سرویس ایاب وذهاب دانش آموزی درمحل دادستانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، با توجه به مشکلات به وجود آمده در سالهای اخیر در رابطه با ایاب وذهاب دانش آموزان که بعضاً باعث کودک آزاری ویا بی مبالاتی های اجتماعی دیگری گردیده و با توجه به رهنمودهای جناب آقای دکتر صادقی دادستان محترم استان کرمانشاه، دادستانی پاوه را برآن داشت جلسه تعاملی جهت سازماندهی به این موضوع با حضور جناب آقایان برزگر فرد مدیر آموزش وپرورش و عبدی رئیس راهنمایی ورانندگی شهرستان برگزار گردید.

مسلم الماسی در ابتدای جلسه ضمن خوش آمدگویی به تبیین آسیب های اجتماعی به وجود آمده در زمینه سرویس های ایاب وذهاب مدارس علی الخصوص مدارس ابتدایی ومدارس دخترانه پرداخت و بیان کرد: بعضاً متاسفانه ما شاهد کودک آزاری ویا تصادفات رانندگی هستیم که قربانیان آن کودکان ونوجوانان هستند، لذا ضرورت دارد از مقوله پیشگیری به جرائم وارده شده و این موضوع سازماندهی داده شود تا خدای نکرده شاهد اینگونه اتفاقات در شهرستان پاوه نباشیم.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش پاوه نیز از دادستان پاوه به واسطه ورود به این مقوله تشکر کرد و بیان داشت: قبل از ورود دادستانی دراین زمینه توسط آموزش وپرورش اقدامات خوبی از جمله فراخوان از طریق مناقصه، این موضوع به یک شرکت با کمترین هزینه ممکن داده شده است.

برزگرفرد گفت: دراین زمینه ۱۹ پیش شرط برای رانندگان وسائل نقلیه تعیین شده است که اگر یکی از این شروط وجود نداشته باشد آن راننده کنار گذاشته می شود و اولین شرط آن تأهل راننده سرویس می باشد وبه هیچ وجه از راننده مجرد استفاده نمی شود.

عبدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان نیز از دادستانی به جهت ورود به مسئله قدردانی نمود و از حمایت های دادستانی تشکر کرد واعلام داشت: این مقوله نیازمند فرهنگ سازی می باشد، والدین باید مجاب شوند، از این گونه سرویس های تعیین شده استفاده نمایند.

در ادامه کارشناس مسئول انجمن اولیاء ومربیان نمونه قرارداد تنظیم شده فی مابین مدیران و رانندگان ارائه نمودند وبررسی شد.

در پایان دادستانی از عملکرد ریاست محترم اداره آموزش وپرورش پاوه قدردانی نمود که یکسری اقدامات مفید و موثر را در این زمینه انجام دادند که جای تقدیر دارد.

الماسی مفاد قرادادهای تنظیم شده را مورد بررسی قرارداد واشعار داشت: از اولیاء دانش آموزان درخواست داریم از سرویس های دانش آموزی که توسطه مدارس تعیین شده اند استفاده نمایند، چرا که این رانندگان از چند فیلتر عبور کرده اند وتحت نظارت پلیس راهنمایی ورانندگی وآموزش وپرورش می باشند ومکلف هستند شروط متعددی را رعایت کنند از جمله:

۱- عدم استفاده از آهنگ های غیر مجاز

 ۲- عدم سوار کردن مسافر در بین مسیر

۳- حضور به موقع در محل سوار شدن دانش آموزان

۴- عدم دریافت وجه از دانش آموزان واولیاء آنان

درصورت تخلف وارتکاب از ناحیه رانندگان موصوف دادستانی با تمامیت هرچه بیشتر پیگیر مسئله خواهد شد و از رعایت حقوق دانش آموزان حمایت قضایی خواهد کرد.

***

در ذیل نمونه فرم های قرارداد فی مابین واحد آموزشی ورانندگان سرویس های دانش آموزی که توسط آموزش وپرورش تهیه شده است جهت اطلاع والدین محترم و پی بردن به دقت و سخت گیری های تعیین شده بر رانندگان به شرح ذیل آمده است.۳ دیدگاه

  احمد شهریور ۱۹, ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
  0
  0

  ایشان تا جایی که اطلاع دارم معاون دادستان هستند نه دادستان! لطفا عناوین اشخاص را رعایت کنید

   k.nazari شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
   0
   0

   ایشان دادستان جدید دادگستری پاوه هستند

  شهروند شهریور ۱۹, ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
  0
  0

  ممنون از زحمات جناب آقای الماسی از خداوند منان طول عمر بیشتری برای جناب آقای الماسی مسآلت دارم

نقد و بررسی

مهمترین اخبار