اردوی فرهنگی- تفریحی اصحاب رسانه با حضور نماینده مردم اورامانات

اردوی فرهنگی- تفریحی اصحاب رسانه با حضور نماینده مردم اورامانات

اردوی فرهنگی- تفریحی اصحاب رسانه با حضور نماینده مردم اورامانات

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ با اهتمام نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر درمجلس شورای اسلامی اردوی فرهنگی تفریحی با حضور اصحاب رسانه ( مدیران سایت ها، روزنامه ها وخبرنگاران) درتهران برگزار گردید.

به گزارش پاوه پرس و به نقل از خبرنگار ریگا نیوز، پیرو دعوت قبلی اصحاب رسانه شهرستان های اورامانات در منزل منتخب مردم پاوه واورامانات حضور یافته ، شهاب نادری ضمن عرض خیرمقدم وتقدیر از نقش خطیر رسانه ها در تنویر اذهان عمومی و جایگاه آنان در فرهنگ و توسعه جامعه اظهار داشت: خبرنگار نقشی بسیار مهم و ماندگار در تعیین جهت و سوی افکار عمومی دارند که جامعه را با حقایق و واقعیت های موجود آشنا ساخته و انعکاس و بازتاب حقایق و واقعیتها در جامعه مرهون تلاشهای بی وقفه اصحاب رسانه است.

وی با اشاره به رسالت و ویژگیهای خبرنگاران، حرفه خبرنگاری را بسیار با اهمیت و تاثیرگذار و خبرنگار را شخصیتی خدمتگزار، خادم و امانتدار که می تواند منشا خیر برای جامعه باشد معرفی کرد و افزود:خبرنگاران و اصحاب رسانه علاوه توجه به سرعت و دقت در انتشار اخبار و رعایت امانتداری و صداقت ،اخلاق نیکو و تلاش در بیان حقایق با پرهیز از بزرگ نمایی باید در اولویت کار خود قرار داده زیرا کار خبرنگاری بسیار حساس است، لذا باید فعالان این حوزه با تیزبینی و دقت نظر به بیان مشکلات جامعه بپردازند.

نادری ضمن اعلام حمایت قاطع خود از خبرنگاران به مشکلات خبرنگاران پرداخت و گفت: پی گیری و رسیدگی به مشکلات خاص خبرنگاران در حوزه های مختلف بخصوص در زمینه بیمه خبرنگاری که یکی از مشکلات عمده آنان به ویژه در منطقه اورامانات می باشد در دستور کار ما قرار دارد وامید می رود بتوانیم با حل مشکلات مختلف و دغدغه های این عزیزان و با همراهی آنان بتوانیم منطقه اورامانات را به سوی ترقی و پیشرفت مناسب هدایت نمائیم.

درادامه برنامه ی کاری اصحاب رسانه ، مهمان صحن علنی پارلمان بودند، با اعلام حضور مهمانان توسط غلامرضا کاتب عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جمعی ازاعضای هیات رئیسه مجلس به نیابت وبه جهت عرض خیر مقدم به حضور مهمانان رسیدند، نشستن در سکوی تماشاگران ونظارت بررویه ی فعالیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرصتی بود تا بتوان از نزدیک شاهد مراحل کار و نیز نحوه ی قانونگذاری روزانه مجلسیان باشیم.

اصحاب رسانه در معیت نماینده پاوه واورامانات از محل حادثه تروریستی اخیر در مجلس شورای اسلامی بازدید به عمل آورده ضمن محکوم نمودن اقدام غیر انسانی تروریست های اجنبی، انزجار خود را از چنین اعمالی اعلام داشتند.

حضور اصحاب رسانه از دفاتر ارتباطات مردمی نمایندگان وآشنایی با روند پاسخگویی نمایندگان به مردم و متعاقب آن بازدید از خبرگزاری خانه ملت از دیگر برنامه هایی بود که بمنظور کسب تجارب ونیز آگاهی از روند بخشهای مختلف این خبرگزاری در دستور کار قرار گرفت.

شهاب نادری در این نشست در رفتر ارتباطات مردمی خود در محلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با این حضور اصحاب رسانه اورامانات در میان نمایندگان و خبرگزاری خانه ملت ، تعاملی دو سویه حاصل شود تا خبرنگاران منطقه بتوانند با ارتباطات دوسویه و مستمر خود، تواناییهای خود را تقویت و در سطح ملی مطرح و فعالیت نمایند.

وی ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی و تشریح برنامه های پیش رو در منطقه اورامانات ادامه داد: نقش خبرنگاران در انعکاس درخواست ها و مطالبات مردمی نقشی سازنده است زیرا که خبرنگار می تواند با رعایت قوانین موجود و درج و انعکاس مطالب مهم و مطالبات مردمی، درخواست های مردمی را به گوش مسئولین برساند و بنده نیز تمام تلاش خود را برای تعاملات ، گفتگوها و تبادل افکار با اهالی رسانه و نخبگان منطقه بیش از پیشر خواهم کرد تا بتوانیم با همراهی یکدیگر قدمهایی بزرگ و مثبت برای توسعه و آبادانی منطقه برداریم.

شهاب نادری در ادامه خاطر نشان کرد: به واسطه اینکه خبرنگاران درعمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت اجتماعی، فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای، مرهون تلاش‌های شبانه روزی آنان است و نظر به آمارهای نگران کننده درحوزه مسائل مختلفی همچون بیکاری و مشکلات عدیده فرهنگی و اجتماعی، یکی دیگر از نیازهای اساسی منطقه اورامانات توجه اصحاب رسانه به این حوزه ها و تلاش بیشتر در زمینه کارهای بنیادین در این حوزه ها است.

نماینده مردم پاوه واورامانات تصریح کرد: به طور قطع اگر تلاشی در جهت پیشرفت و توسعه منطقه نداشته باشیم، نسل آینده ما نسل سوخته ای خواهد بود که از کمترین امکانات زندگی و برخوردار نخواهد بود که نظر به این نیازهای حیاتی بنده نیز با تمام توان تلاش خود را برای تحول جدی در تمامی شهرستانهای اورامانات به کار خواهم گرفت تا شاهد پیشرفتهای قابل توجهی در زمینه اقتصادی و گردشگری باشیم.

علاوه بر برنامه های کاری ، اردوی تفریحی وسیاحتی نیز در دستور کار قرار گرفت که از آن جمله می توان حضور در بوستان ولایت، گشت وگذر از منطقه تفریحی توچال ، برج میلاد ودر نهایت بازدید ازموزه فرهنگی این برج نام برد.نقد و بررسی

مهمترین اخبار