اجرای کنسرت گروه موسیقی “ژوان” در جزیره کیش با خوانندگی هنرمند پاوه ای

اجرای کنسرت گروه موسیقی “ژوان” در جزیره کیش با خوانندگی هنرمند پاوه ای

اجرای کنسرت گروه موسیقی “ژوان” در جزیره کیش با خوانندگی هنرمند پاوه ای

گروه ژوانخبرگزاری پاوه پرس؛ فروردین ماه امسال جزیره کیش میزبان گروه موسیقی کوردی “ژوان” بود و این گروه به مدت سه روز در این جزیره به اجرای برنامه پرداخت .

 

به گزارش پاوه پرس به نقل از خبرنگار کُردپرس، گروه موسیقی کوردی «ژوان» به سرپرستی «روهام سبحانی» و خوانندگی«ارکان حیاتی» هنرمند پاوه ای در بخش کوردی و “حسن شرقی” دربخش فارسی به مدت سه شب در سالن همایشهای بین المللی جزیره کیش به روی صحنه رفت. این گروه با برگزاری کنسرت خود در روزهای ۵ ، ۶ و ۷ فروردین امسال در دو بخش فارسی و کُردی از طرف علاقمندان موسیقی سنتی ایران و موسیقی کردی در جزیره کیش مورد استقبال قرار گرفت.

 

گروه موسیقی “ژوان” در این کنسرت به اجرای قطعاتی از روهام سبحانی، حسن یوسف زمانی، پرویز مشکاتیان، مظهر خالقی، محمد ماملی و مجتبی میرزاده پرداخت.

 

“هه‌ورامان”، “که‌ومل”، “بالابه‌رز”، “مه‌گری”، “چاوبازان”، “ئاسوی ژیان”، “هاده‌نگ” و “گه‌نم خه‌ری” از جمله قطعاتی بودند که اعضای گروه درمدت اجرای خود در دستگاه های شور و مایه دشتی، بیات ترک، افشاری، دستگاه سه گاه و ماهور اجرا کردند.

 

اعضای گروه موسیقی “ژوان” دراین کنسرت عبارت بودند از: رهام سبحانی(سرپرست گروه، آهنگساز، تنظیم کننده، نوازنده تار و دیوان)، ارکان حیاتی (آواز بخش کوردی)، حسن شرقی (آواز بخش فارسی) فرشاد صنعتی (نوازنده سنتور)، آیدین ترکیان و محمود آذر شب (نوازنده کمانچه)، محمدرضا پوستی (نوازنده عود) ، فاضل ناجی ( نوازنده تمبک)مجید پوستی (نوازنده دف).

 

ارکان حیاتیارکان حیاتی موسیقیدان پاوه ای متولد سال ۱۳۶۶ در شهر پاوه. وی از کودکی با موسیقی کوردی وصدای سید علی اصغر کردستانی و دکتر مظهر خالقی آشنا شد .او در سال ۱۳۸۵ در جشنواره هورامان شناسی برای اولین بار به روی صحنه رفت، و در همان سال در دانشگاه پذیرفته شد و پس از آن در کلاس های محمد رضا لطفی حضور یافت و به یمن حضور در کلاس های محمدرضا لطفی با ردیف آوازی ایران آشنایی پیدا کرد. همچنین پس از آن با قبولی در آزمون فوق لیسانس، در تهران با روهام سبحانی موسیقیدان چیره دست، و سرپرست گروه ژوان آشنا شد و برنامه های هنری خود در این سالها وسعت داد .

 

 

 

 بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار