اجرای مصوبه صدور سوخت به بهبود معیشت مرزنشینان کمک می کند

استاندار کرمانشاه:

اجرای مصوبه صدور سوخت به بهبود معیشت مرزنشینان کمک می کند

اجرای مصوبه صدور سوخت به بهبود معیشت مرزنشینان کمک می کند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ استاندار کرمانشاه گفت: اجرایی شدن مصوبه صدور سوخت توسط مرزنشینان به رونق تجاری منطقه و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان کمک می کند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز یکشنبه به نقل از اسدالله رازانی در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: براساس مصوبه هیات دولت مرزنشینانی که تا شعاع ۲۰ کیلومتری مرز زندگی می کنند اجازه دارند در یک چارچوب قانونی به صدور سوخت مبادرت نمایند.

استاندار کرمانشاه افزود: قیمت گذاری ها به شکلی است که قیمت مصوب کمتر از قیمت سوخت در کشور همسایه باشد و درآمد حاصل از این راه در راستای توسعه و آبادانی مرز و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان مصرف شود.

این مقام عالی استان در مورد تعداد مرزنشینان اظهار داشت: تعداد مرزنشینانی که در فاصله ۲۰ کلیومتری زندگی می کنند مشخص است و نیازمند یک جمع بندی نهایی می باشد.

رازانی ادامه داد: قیمت مصوب شده در این نشست ۹۰۰ تومان به ازای هر لیتر است که برای تصویب نهایی به ستاد مرزی قاچاق کالا و سوخت در وزارت کشور و وزارت نفت اعلام می شود تا به سرعت مصوبه قانونی بستر اجرایی مبادله سوخت دریافت شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: تلاش می کنیم تا پایان ماه جاری بستر اجرایی مبادله سوخت در مناطق مرزی فراهم شود زیرا با نهایی شدن این مصوبه علاوه بر کمک به رونق تجاری منطقه و بهبود وضعیت اقتصادی مردم، به امر سامان بخشیدن به موضع قاچاق سوخت نیز کمک می کند.بدون دیدگاه

نقد و بررسی

مهمترین اخبار