اجرای برنامه توسعه ۹۰ هکتار باغات انار در روستای دشه شهرستان پاوه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه خبر داد:

اجرای برنامه توسعه ۹۰ هکتار باغات انار در روستای دشه شهرستان پاوه

اجرای برنامه توسعه ۹۰ هکتار باغات انار در روستای دشه شهرستان پاوه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه از اجرای برنامه توسعه ۹۰ هکتار باغات انار در روستای دشه این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس به نقل از مهر، اردشیر صفیعی دیروز یکشنبه در نشست خبری که با خبرنگاران خبرگزاریها و نشریات سراسری استان برگزار شد از برنامه توسعه باغات انار در روستای دشه از توابع شهرستان پاوه خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه افزود: شهرستان پاوه قطب تولید انار در استان بوده که به لحاظ پتانسیلی که در تولید انار دارد سطح زیر کشت این محصول در شهرستان بسیار مورد توجه قرار دارد.

صفیعی خاطرنشان کرد: در روستای دشه در حال حاضر ۳۰ هکتار باغ انار مثمر وجود دارد که مجهز به سیستم های نوین آبیاری قطره ای که از طریق ایستگاه پمپاژ هانی کوان آب آبیاری این اراضی تامین می شود.

وی محصول انار شهرستان پاوه را یکی از مرغوبترین میوه های شهرستان بیان کردو گفت: مصرف کودهای شیمیایی در باغات شهرستان بسیار ناچیز است و تقریبا می توان گفت محصولات باغبانی شهرستان ارگانیک است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه افزود: امسال در ۸۴ هکتار از باغات انار پاوه مبارزه با کرم گلوگاه انار به صورت بیولوژیک انجام شده که در چندین مرحله عملیات مبارزه تکرار شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان پاوه اراضی زراعی وجود ندارد وکشاورزان اکثرا باغدار هستند گفت: شهرستان پاوه دارای ۳هزار و ۹۰۴ هکتار باغ بوده که عمده محصولات شامل گردو، انگور، بادام، توت و انار می باشد.

صفیعی با بیان اینکه انگور و بادام شهرستان پاوه به صورت دیم است، تصریح کرد: عمده تولیدات انار شهرستان در منطقه نیمه گرمسیری شهرستان متمرکز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ در حوزه آب و خاک توسعه سیستم های تحت فشار با پرداخت یارانه بلاعوض در ۳۴ هکتار از اراضی شهرستان قابل توجه بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه همچنین از پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان تسهیلات مکانیزاسیون برای خرید ماشین آلات و ادوات باغی خبر داد که در اختیار کشاورزان شهرستان قرار گرفت.

صفیعی با اشاره به سایر فعالیت های کشاورزی در شهرستان پاوه تصریح کرد: عمده دامداری شهرستان در بخش باینگان می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه گفت: شهرستان پاوه دارای ۱۵ واحد مرغداری به ظرفیت ۲۱۰ هزار قطعه، ۵۵هزار راس دام سبک و ۷ هزار دام سنگین است.۴ دیدگاه

  ناشناس مهر ۲۵, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  3
  0

  سلام به نظرم بعضی از ادرات اگر حذف هم بشوند مشکلی بیش از این پیش نیاد مانند جهاد کشاورزی و…. چون برای اصلاح باغات پاوه هیچ کاری نکردن در حالیکه زمینه این کار فراهم است.

  باغدار پاوه ای مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  2
  0

  فقط حرف ما باغداران پاوه که باغمان از جوب جوشاوی به نام ابیاری میشه یک ماه یک بار اونم فاضلاب پس لطفن کم بگین باغداری اشتغالزایی درامد وووو هرچی گردو بود از بی ابی و اب کثیفاز بین رفت هرچی انار داشتیم از بی ابی ترک خوردو کرمو شد

  باعدار مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  1
  0

  آقای صفیعی ضمن تشکر از شما اناری که دربازارخریدارواقعی نداره ورب انار تقلبی در بازار کیلویی ۱۰۰۰۰ هزارتومان وصنفی برای خرید اناروجود نداره باغ انار چه فایده دارد

  ناشناس مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  2
  0

  با سلام و احترام به مدیریت جهاد کشاورزی پاوه و تقدیر از برنامه های ارزشمند در روستای دشه.
  ولی باغات شهر پاوه و چسپیده به شهر که فاضلاب همه جا رو به گند کشیده چرا یه فکری براش نمیشه اگر برنامه ای با همیاری باغداران اجرا بشه و مهدسین جوان طرح بهینه سازی استفاده از آب رو اجرا کنند کمک بسیار بزرگی به احیای باغات شهر خواهد کرد.
  خواهشا مدیریت جهاد کشاورزی سری به باغات پایین شهر پاوه از میدان تا تصفیه خانه شهر بزنن تا ببینن چه فاجعه ای به بار آمده.
  جدیدا هم لوله ای اونجا کار گذاشتن در ارتفاع یک متری که باغداران باید تمرین پرش با اسب کار کنن که بتوانن به راحتی از روی اون رد شن.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار