اثر کاریکاتوریست ایرانی در حمایت از کردهای سوریه

اثر کاریکاتوریست ایرانی در حمایت از کردهای سوریه

اثر کاریکاتوریست ایرانی در حمایت از کردهای سوریه

کاریکاتور کوبانیخبرگزاری پاوه پرس ، اثر کاریکاتوریست ایرانی در حمایت از کردهای سوریه ، توکا نیستانی کاریکاتوری در مورد حمله ی داعش به کردهای کوبانی منتشر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از HAWARNEWS درگیری بین مدافعین کُرد موسوم به «واحدهای دفاع از خلق» (YPG) و داعش در منطقه ی کردنشین کوبانی در شمال سوریه، همچنان ادامه دارد. هنوز هم بیش از دویست تن از شهروندان کوبانی در دست داعشی ها اسیر هستند و آب و برق این شهر شصت هزار نفری توسط داعش قطع شده است.

 

توکا نیستانی کاریکاتوریست مشهور ایرانی در تازه ترین اثر خود، به نشانه ی حمایت از مردم کوبانی و بیان دشواری های کردهای سوری در برابر حملات داعش، کاریکاتوری منتشر کرد. در این کاریکاتور، داعش مانند یک گاو وحشی یه جان یک انسان افتاده و تماشاگران نیز که نمادی از جامعه ی جهانی هستند غالبا سکوت کرده و یا در حال عکس گرفتن و دعوت به بی تفاوتی هستند.

 

پایگاه هاوارنیوز که از ارگان های رسانه های حزب اتحاد دموکراتیک و پ.ک.ک است با بازنشر این اثر و درج یک خبر، اقدام نیستانی را یک گام ارزشمند و شایان تقدیر دانست.

 یک دیدگاه

    tahsim مرداد ۹, ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۵
    0
    0

    سلام. خسته نباشید. از این که بعد از این همه مدت بلاخره به واسطه ی این کاریکاتور از کوبانی نوشتید خوشحالم. بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۴ جمعیت کوبانی۴۴۸۲۱ نفر می باشد نه ششصد هزار نفر. شهری به وسعت و جمعیتی نزدیک به پاوه (منبع http://en.wikipedia.org/wiki/Ayn_al-Arab. ) این اشتباه را کرد پرس و بسیاری دیگر از وب سایت ها مرتکب شده اند، لطفا اصلاح فرماید.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار