آیین بزرگداشت پیر آواز هورامان ماموستا محمدحسین کیمنەای در پاوه

آیین بزرگداشت پیر آواز هورامان ماموستا محمدحسین کیمنەای در پاوه

آیین بزرگداشت پیر آواز هورامان ماموستا محمدحسین کیمنەای در پاوه

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ آیین بزرگداشت پیر آواز هورامان مامۆستا محمد حسین خالدی مشهور به محمد حسین کیمنەای با حضور پرشور مردم و دوست داران سیاچمانه و به همت انجمن موسیقی ارشاد اسلامی پاوە و آموزگاه موسیقی ده نگ و اسپانسری دکتر ستار سهرابی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، استقبال بی نظیر مردم از مراسم کوچکترین فضایی در سالن کوچک ارشاد اسلامی باقی نگذاشتە بود. اجرای موفق و خوب مجری برنامه دکلمه اشعار توسط شاعران، پخش تیزر و فیلم کوتاهی از زندگی مامۆستا محمد حسین کیمنەای، اجرای سیاچمانه، موسیقی آموزشگاه دەنگ، سخنرانی از برنام های این آیین بود.

همچنین از نکات قابل توجه می توان در این مراسم نیاز مبرم شهر پاوه به سالنی مناسب برای اجرا مراسم و عدم حضور مدیران ادارات شهرستان اشارە نمود.

از برنامەهای دیگر این مراسم می توان به افتتاح خانه سیاچمانه در محل دفتر انجمن موسیقی اشارە نمود.

گزارش و عکس: عدنان مرادی – شاهو معاذی – آراس لطفی پوریک دیدگاه

  سیدحمیدفخری مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
  0
  0

  باید آموخت و ثابت کرد.
  سپاسگذار دوست و هنرمند دیارمان جناب آقای پیمان حسن زاده هستیم که الاحق و الانصاف زحمات زیادی میکشند و با تقدیر از بزرگان شهر و منطقه گامی بزرگ در جهت حفظ ارزشهای موسیقاییمان مخصوصا در ضمینه آواز هورامی برداشته اند.
  قدمهایی استوار در جامعه ی “در حال گذار”به سوی توسعه و مدرنیته را هم اشخاصی بسان دکتر سهرابی برداشته اند که با حمایتشان در برنامه هایی اینچنین ثابت کرده اند که علم و تمول آنگاه به بار خواهد نشست که نشانه های عمیقی از فرهنگ و هنر را فهمیده باشی و آنرا با توجه به مسیر توسعه مدرن به جامعه خودی بشناسانی و در جهت ارتقاء آن به دیگر ملل نیز کوشا باشی.
  افتخارمان این است در اینچنین جامعه ای زندگی میکنیم و هستند افرادی که ثابت میکنند حرکت رو به جلوی فرهنگی در گرو تقدیر از گذشته ی فرهنگ و هنر است و باید بالید و آفرینشان کرد که ثروت،علم،تشخص خویشرا در راهی هنری،ورای علم شخصی شان و برای سرمایه آیندگان هزینه میکنند.یعنی آموخته اند و ثابت کرده اند…
  سپاس و تشکر از هردو عزیز نشانه ی بارزی از تعقل مدرنشان است.
  (سیدحمید فخری)

نقد و بررسی

مهمترین اخبار