آیت الله هاشمی رفسنجانی با عزت از دنیا رفت و مردم به نیکی ایشان را بدرقه کردند

امام جمعه پاوه در مراسم ارتحال آیت الله رفسنجانی؛

آیت الله هاشمی رفسنجانی با عزت از دنیا رفت و مردم به نیکی ایشان را بدرقه کردند

آیت الله هاشمی رفسنجانی با عزت از دنیا رفت و مردم به نیکی ایشان را بدرقه کردند

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس؛ امام جمعه پاوه گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی باعزت و سعادت از دنیا رفت و مردم باشکوه هرچه تمام تر ایشان را به آرامگاه ابدی بدرقه کردند.

به گزارش خبرنگار پاوه پرس، ماموستا ملا قادر قادری صبح امروز در مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع پاوه، گفت: احترام و فضل بزرگان را هیچ گاه نباید فراموش کرد و حضور پرشور مردم شهرستان پاوه در این مراسم نشان از قدرشناسی و وفای به عهد آنان است که هموراه در صحنه های مختلف آن را به عینه اثبات نموده اند.

وی با بیان اینکه مرگ سرنوشت همه ماست، آیت الله هاشمی را شایسته تقدیر و تجلیل دانست و افزود: آقای هاشمی انسانی زحمتکش، سیاستمدار و صابر بود، ایشان یار و همراه امام و رهبری بوده و در انقلاب رنجهای زیادی کشیدند و اکنون مورد احترام هزاران نفر از جمله من هستند.

ماموستا قادری ضمن گرامی داشت یاد و خاطر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ وقت جواب رد به درخواستهای ما در این شهرستان نداد. قسمتی از مدرسه امام محمد غزالی، قسمتی از مسجد جامع، قسمتی از مسجد قبای پاوه و همچنین گازرسانی به موقع به این شهرستان بعد از ۶ ماه از سفر خود به پاوه از یادگارهای ایشان در این شهرستان است.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه مرگ بزرگان باید خروجی داشته باشد، به گفته ای از دکتر روحانی ریاست جمهور اشاره کرد و افزود: مرگ آیت الله هاشمی دیوارها را برداشت  و ان شاءالله ما مسوولین در آینده پلی بسازیم و بر روی آن با وحدت و تفاهم در راستای حفظ استقلال و خدمت به مردم حرکت کنیم.

وی به چهل سال خدمت و مسوولیت های خطیر آیت الله رفسنجانی در نظام اشاره کرد و گفت: هرکس در دنیا سرش بالا باشد قطعا حسودانی خواهد داشت و اگر عده ای با ایشان اختلاف هایی داشتند بخاطر صاحب فکر و اندیشه بودن ایشان بود.

ماموستا ملا قادر قادری با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی باعزت و سعادت از دنیا رفت و مردم باشکوه هرچه تمام تر ایشان را به آرامگاه ابدی بدرقه کردند، خاطر نشان ساخت: بدرقه پرشور مردم در مراسم تدفین و تشییع، پیام حکیمانه رهبر انقلاب و اقامه نماز برپیکر آیت الله هاشمی نهایت وفای ایشان و مردم را نشان داد، و این اقدامات پسندیده درواقع دنیا را متحیر کرد.

وی در خاتمه اظهار کرد: انسان تا زمانی که در قید حیات است مورد توجه قرار نمی گیرند و زمانی که از دنیا رفت، آه و حسرت می کشند، پس چه بهتر آن است که قدر یکدیگر را زمانی که در قید حیات هستیم بدانیم.

فرماندار شهرستان پاوه نیز در این مراسم گفت: امروز ما به پاسداشت تکریم و احترام شخصیتی در این مکان جمع شده ایم که در دوران حیاتش همواره منشا عزت و خدمت به ملت بوده است.

پرویز ایده پور پیام رهبر انقلاب و اقامه نماز ایشان بر پیکر آن مرحوم و همچنین حضور باشکوه مردم در تدفین و تشییع آیت الله رفسنجانی را به زیبایی هرچه تمام تر وصف کرد و افزود: مرگ وحدت آفرین هاشمی رفسنجانی نقطه درخشانی در تاریخ قدرشناسی ملت شریف ایران است.

ایده پور با بیان اینکه هر جامعه ای چهار سرمایه انسانی، اجتماعی، اقتصادی و نمادین را دارد و زمانی این سرمایه ها به مرز شهرت و افتخار برسند سرمایه نمادین خواهند شد، اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی سرمایه ای نمادین و نماد افتخار ایران در دهه های انقلاب بود و ایشان برای ملت ما در دنیا یک برند تاریخی از تعامل و گفتگوها است.

وی باتاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سرمایه هاشمی هاست در خاتمه گفت: در صفحات انقلاب هاشمی رفسنجانی به عنوان بزرگترین دیپلمات همواره پلی نامرئی در تعامل مسئولین و رهبری و رهبری با مردم بوده است.

گفتنی است قرائت فاتحه در بخش های مختلف، ارائه اشعاری توسط هادی سپنجی در وصف آیت الله رفسنجانی و خواندن قرآن کریم توسط مردم از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 یک دیدگاه

    ناشناس دی ۲۲, ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹
    0
    0

    خداوند ایشان را غریق رحمت فرماید. زحمات زیادی را برای انقلاب کشیدند.

نقد و بررسی

مهمترین اخبار