آخرین اخبار دریافتی از زلزله شب گذشته

آخرین اخبار دریافتی از زلزله شب گذشته

آخرین اخبار دریافتی از زلزله شب گذشته

پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، زلزله شامگاه شنبه (۲۱ آبان) در مقیاس ۷/۳ ریشتر استان کرمانشاه را لرزاند که بیشترین میزان خسارت در شهرستان سرپل ذهاب وازگله شهرستان ثلاث باباجانی گزارش شده است.

– بر اساس آمار منتشره از موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران و بر اساس زلزله‌های ثبت شده در این موسسه از ساعت ۲۱ دیشب که اولین زلزله‌ها در استان ثبت شد تا امروز (۲۲ آبان) ۹۶ کرمانشاه ۶۱ بار لرزش بالای ۳ دهم در مقیاس ریشتر را تجربه کرد.

– در پی وقوع حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور که به جان‌باختن و زخمی شدن جمعی از هم‌میهنان عزیز انجامید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت به ملّت ایران، تأکید کردند: همه دستگاههای لشکری و کشوری با همه همت و امکانات به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

دربخشی از پیام مورد نظر آمده است:  وظیفه‌ مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه‌ی همّت و توان به یاری آسیب‌دیدگان به‌ویژه در زیر آوارماندگان بشتابند و با بهره‌گیری سریع از همه‌ امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند. ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آواربرداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاه‌های دولتی چه نظامی و چه غیرنظامی همه‌ توان خود را برای یاری آسیب‌دیده‌ها و خانواده‌های آنان به صحنه آورند.

رییس جمهوری در پی زلزله شب گذشته در مناطق غربی کشور و بویژه استان کرمانشاه، طی دستوری به معاون اول به وی ماموریت داد تمام امکانات کشور را برای نجات هموطنان گرفتار زیر آوارها و همچنین رسیدگی کامل به مصدومین حادثه بسیج کند.

استاندار و امام جمعه کرمانشاه در پی زلزله دلخراش شب گذشته که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم استان کرمانشاه شد، سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

– بیشترین خسارت وتلفات مربوط به ازگله ثلاث باباجانی وسرپل ذهاب می باشد.

– بانک خون استان کرمانشاه  درخواست خون از گروههای مختلف خونی بلاخص گروه خونی o- گردید

– پزشکی قانونی : ۲۰۷ جسد شناسایی وجواز دفن برای آنها صادر شد است. این در شرایطی است که تاکنون بیش از ۲۵۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

– کلیه امکانات کشور برای امداد رسانی بسیج شدند تا به کک زلزله دیدگان به شتابند،

– پادگان هابه بیمارستان صحرایی مبدل گردید تا تخریب مراکز درمانی وقفه ای در درمان مجروحین ومصدومین به وجود نیاورد.

– کلیه سالن های ورزشی در اختیار ستاد اسکان گذاشته شد تا به فراخور نیاز از آنان بهره برداری شود.

** هرگونه اسباب‌کشی در استان کرمانشاه ممنوع است

– فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: به دنبال وقوع زلزله در استان کرمانشاه هرگونه اسباب‌کشی در این استان ممنوع است. سردار منوچهر امان‌اللهی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: هر گونه اسباب کشی ممنوع بوده و در صورت نیاز می بایست از کلانتری محل مجوز کسب شود. وی عنوان کرد: مردم در صورت نیاز به خدمات پلیس با شماره تلفن ۱۱۰ تماس بگیرند.

– همچنان درمناطق زلزله زده ساختمان های نیمه مخروب وآسیب زده به عنوان تهدید محسوب می شوند وهمشهریان محترم لازم است جانب احتیاط را پیشه نمایند.

-اسکان زلزله زدگان در شهرهای مورد نظر شروع گردیده ، تا عصر امروز تا ۷۰۰۰ تخته چادر در سرپل ذهاب توزیع می شود، ۷۰۱درصد تلفات سرپل ذهاب مربوط به مناطق روستایی است.۲ دیدگاه

  هدایت دشه ای آبان ۲۲, ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
  0
  0

  اتفاقآمن رفتم پمپ مقابل بهداری چنین چیزی نبودواکثرماشین هابنزین عادی استفاده میکردن مگرکسی به رضایت خودش درست نیست تهمت ناروا زدن

  ناشناس آبان ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  0
  0

  با کمال تاسف از وقوع زلزله و در نتیجه آن آسیب مالی و جانی برای هموطنان عزیز برای فوت شدگان آرزوی بخشش و رحمت الهی و برای زخمیان و آسیب دیدگان شفا آرزومندیم . هر چند در این موقع و این زمان موقع این سخن نیست ولی سو استفاده از موقعیت های ویژه و از آب گل آلود ماهی گرفتن مایه تاسف است وان این مسئله است که پمپ بنزین مقابل بهداری از ارائه بنزین معمولی امتناع و فقط بنزین سوپر به متقاضیان ارائه می نمودند چون می دانستند مشتریان مجبور به خرید آن با توجه به وضع موجود هستند هر چند مسئولین برایشان مهم نیست ولی فقط جهت اطلاع

نقد و بررسی

مهمترین اخبار